OSP Wisła-Jawornik
POWIATOWE ZAWODY STRAŻACKIE W SKOCZOWIE 2013 !!

W sobotę, 28 września 2013 roku na boisku KS „Beskid” w Skoczowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP grup A i C. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny kobiece oraz dwadzieścia dwie sekcje Ochotnicy rywalizowali męskie, reprezentujące wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego. W trakcie zawodów uczestnicy muszą pokonać 350-metrowy tor z przeszkodami oraz wykonać ćwiczenie bojowe. Zwyciężają te drużyny, które uzyskają łącznie najlepszy czas.

W sobotę, 28 września 2013 roku na boisku KS „Beskid” w Skoczowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP grup A i C. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny kobiece oraz dwadzieścia dwie sekcje Ochotnicy rywalizowali męskie, reprezentujące wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego.
W trakcie zawodów uczestnicy muszą pokonać 350-metrowy tor z przeszkodami oraz wykonać ćwiczenie bojowe. Zwyciężają te drużyny, które uzyskają łącznie najlepszy czas. Oczywiście liczy się również precyzja, za niewłaściwe działania i zachowania są bowiem nakładane punkty karane. W grupie C (kobiety) walka była bardzo zacięta. Dwie drużyny uzyskały identyczny wynik, a o zwycięstwie zadecydował niuans regulaminowy – jedna z nich szybciej wykonała ćwiczenie bojowe. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęły druhny z Kozakowic, drugie miejsce zajęły panie z Mnicha, a trzecie z OSP Koniaków Centrum (które nie obroniły tytułu mistrzyń powiatu). W grupie A (mężczyźni) rywalizację zdominowali druhowie z OSP Mnich (obrońcy tytułu sprzed dwóch lat), którzy wyprzedzili aż o 11 punktów drużynę z Wisły Jawornika. Z kolei na trzecim miejscu ex aquo uplasowały się drużyny z OSP Koniaków Centrum i OSP Brenna Centrum. Organizator zawodów, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszynie postanowił o przeprowadzaniu od 2013 roku dodatkowej konkurencji w trakcie zawodów sportowo-pożarniczych, którą jest strażacka musztra. W tym przypadku drużyny męskie i kobiece klasyfikowane były wspólnie. W musztrze bezkonkurencyjni okazali się druhowie z OSP Koniaków Centrum. Drugie miejsce przypadło ich kolegom z Wisły Jawornika , ale – co było ogromną sensacją – dwa kolejne miejsca zajęły drużyny kobiece. Trzecie miejsce przypadło paniom z Kozakowic, a czwarte z Koniakowa. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy, które wręczył m.in. Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.
Drużyny z Mnicha i Kozakowic będą reprezentować powiat cieszyński na przyszłorocznych zawodach szczebla wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!