OSP Chełm Śląski
OSP Chełm Śląski

OSP Chełm Śląski

Pożar trawy - ulica Wiosenna

Dzisiejszego dnia o 15:10 dyspozytor z Tychów wezwał nas do pożaru trawy przy ulicy Wiosennej. Zastano tam około 1ha palącej trawy. Do ugaszenia użyto tłumic oraz jednej linii gaśniczej. Na miejscu dwa zastępy OSP Chełm Śląski, jeden JRG PSP Tychy. W trakcie przelewania zgaszonego już terenu zauważono w powietrzu samolot gaśniczy typu Dromader, który po jednym nawrocie wypuścił wodę ze zbiornika.Zastęp z Państwowej Straży Pożarnej udał się w kierunku Imielina, w celu sprawdzenia tego zdarzenia.

W drodze do bazy zostaliśmy przedysponowani do pomocy przy pożarze poszycia leśnego, do którego był wezwany ww. Dromader. Na miejscu określono pożar około 300m2 podłoża leśnego. Do ugaszenia użyto tłumic, łopat i zbudowano 3 linie gaśnicze. W akcji uczestniczył też zastęp OSP Imielin.W trakcie tego pożaru do MSK w Tychach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Chełmie Śląskim, przy ulic Kossaka.

Alarmowo na miejsce udał się jeden za zastępów OSP Chełm Śląski (GLM, Lublin) oraz zastęp OSP Imielin. Ogniem objęty był obszar około 300m2. Ogień opanowano za pomocą tłumic. Czas wszystkich wyjazdów to ponad 2h, po tym czasie zastępy wróciły do bazy.

Dołącz do nas
Google+