OSP Iłownica
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2013

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2013

W Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbyły się wczoraj uroczystości związane z obchodami "Dnia Strażaka". Były awanse, odznaczenia i dyplomy. Wręczał je komendant wojewódzki PSP generał Marek Rączka.

Dnia 8 maja 2013 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości związane z obchodami "Dnia Strażaka". Wydarzenie związane jest z przypadającym na 4 maja dniem św. Floriana - patrona strażaków. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach. Następnie o godz. 1500 odbył się uroczysty apel na placu Komendy Miejskiej PSP przy ulicy Leszczyńskiej.

W uroczystościach wzięli udział oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej, także strażacy emeryci oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, strażacy Zakładowych Straży Pożarnych, przedstawiciele służb współdziałających, przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych.Nasza jednostke reprezentowal poczet sztandarowy

 

Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam Caputa podziękował strażakom za zaangażowaną postawę w niesieniu pomocy podczas prowadzonych działań ratowniczych na terenie miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego.

Podczas ceremonii wręczono odznaczenia resortowe i związkowe, m.in. medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki honorowe. Śląski Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Marek Rączka wraz z Komendantem Miejskim PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Adamem Caputą wręczył także akty nadania wyższych stopni służbowych dla trzech aspirantów, piętnastu podoficerów i dwunastu strażaków Komendy Miejskiej PSP w Bielsku- Białej.

Serdecznie zapraszam wszystkich naszych druchow na obchody parafialne ktore odbeda sie 11.05.2013 zbiorka o godzinie 14:45 pod osp Iłownica lub jak ktos woli o 15:30 pod osp Rudzica

http://www.tv.bielsko.biala.pl/dzien_strazaka_2013_6358.html

 

Dołącz do nas
Google+