OSP Iłownica
Turniej Wiedzy Pażarniczej   "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Turniej Wiedzy Pażarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

We wtorek w kompleksie „Drzewiarz” w Jasienicy odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, będący eliminacjami do Turnieju Powiatowego. Pytania opracował Komendant Gminny OSP Gminy Jasienica kpt. Roman Marekwica. W I etapie wszyscy uczestnicy odpowiadali pisemnie na 25 pytań, mając na to 30 minut. Do drugiej części, gdzie odpowiadało się na 3 pytania, zakwalifikowało się po 3 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów.

. Naszą szkołę reprezentowali:

Wiktoria Kieczka (kl. 4)

 Kamil Marekwica (kl.5)

Kuba Stryczek (kl. 6)

Krzysztof Szczypka (kl. 6)

Rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnicy walczyli o każdy punkt. Pierwsze odbyła się część pisemna - testowa. Uczniowie dostali 25 pytań i do każdego pytania były trzy odpowiedzi z czego tylko jedna prawidłowa. Najlepsi uczniowie przystąpili do części ustnej.

Uczniowie zajęli wysokie III miejsce drużynowo.Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy. Dodatkowo chcemy pogratulować Krzysztofowi Szczypka,który indywidualnie zajął I miejsce oraz Wiktori Kieczka, która zajęła III miejsce w turnieju.

Krzysztof Szczypka będzie reprezentował naszą gminę na powiatowym etapie.

Naszą drużynę dodatkowo przygotowawał pan Cieślar, Z OSP Iłownica któremu serdecznie dziekujemy za pomoc i poświęcony czas.

W rywalizacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła reprezentacja z Rudzicy (78 pkt.) przed Jasienicą (74 pkt.) i Iłownicą (68 pkt.). Na kolejnych miejscach znaleźli się uczniowie z Międzyrzecza, Świętoszówki, Mazańcowic, Grodźca i Wieszcząt.

W rywalizacji drużynowej gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Jasienicy przed Mazańcowicami i Rudzicą. Wszystkim uczestnikom Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pogratulował Prezes Gminnego Zarządu OSP Janusz Pierzyna, który życzył zwycięzcom powodzenia w kolejnych etapach konkursu, już na szczeblu powiatowym.


Dołącz do nas
Google+