OSP  Międzyrzecze Górne
Obóz szkoleniowy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Obóz szkoleniowy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Tegoroczny obóz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Międzyrzecze Górne odbył się w dniach 5-11 sierpnia 2013 roku i miał na celu przede wszystkim szkolenie.

W poniedziałek rozbiliśmy namiot, a drużyna została podzielena na 4 czteroosobowe grupy,

Oprócz podstawowych celów obozu odbyła się wycieczka rowerowa nad jezioro Goczałkowickie, wyjazd na basen a także nocne alarmy jak i wiele ciekawych zabaw na terenie Prochowni i Orlika koło szkoły. Uczestnicy uczyli się również podstaw pożarnictwa oraz prowadzenia ćwiczeń bojowych .

W weekend zmieniliśmy miejsce obozowe na remizę, gdzie przeprowadzony został egzamin z wiedzy o naszej jednostce, przeprowadzony prze druha Krzysztofa Gola, zakończony przez wszystkich wynikiem pozytywnym. Chłopaki są bardzo zadowoleni z obozu, nauczyli się dużo ciekawych rzeczy i mają wiele ciekawych pomysłów jak działać i współpracować w grupach.

Zaletą obozu jest fakt, że wszyscy sami przygotowywali sobie śniadania i kolacje a także sprzątali, bez żadnej pomocy swoich rodziców a w szczególności mam.

Na zakończenie chłopaki razem z opiekunem chcą bardzo podziękować Zarządowi naszej OSP za zorganizowanie obozu a także za przebywanie razem z nami na obozie, pomoc i przeprowadzenie szkoleń Krzysztofowi Gola, Andrzejowi Zemanek, Mateuszowi Krupa, Sebastianowi Kramarz, Krzysztofowi Kramarz oraz Aleksandrze Ryszka.

Dołącz do nas
Google+