OSP Komorowice Śląskie
Pożar hali na ul.Grażyńskiego Bielsko-Biała

Pożar hali na ul.Grażyńskiego Bielsko-Biała

Spłonęła hala produkcyjna w centrum Bielska!

24 zastępy straży pożarnej brało udział w akcji ratunkowo-gaśniczej pożaru hali produkcyjnej przy ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej.
Oficer Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie pożaru hali w środę, 30 października br. o godz. 7.09. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane służby ratunkowe. – Trwa dokładne szacowanie strat, płonęła hala o wymiarach około 40x20 metrów, zakład produkujący wyroby z tworzyw sztucznych. Z punktu widzenia prowadzonych działań najistotniejsze było skoncentrowanie się na obronie sąsiednich budynków, gdyż hala w której się paliło jest wkomponowana w kompleks budynków magazynowych, w których jest m.in. hurtownia artykułów sportowych, dyskoteka i inne. Główne działania były skoncentrowane na obronie pomieszczeń sąsiadujących, i to się udało. Prądy gaśnicze były prowadzone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu, środki gaśnicze były podawane także przez otwory które zostały wykonane w dachu. Pożar udało się zatrzymać w tej hali w której powstał – mówił st. bryg. Adam Caputa, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej.

- Gdy zastępy straży pożarnej dojechały na miejsce akcji ratunkowo-gaśniczej pożarem objęta była hala budynku oraz część dachu krytego papą. W działaniach brało udział 24 zastępy z Pszczyny, Tychów oraz Żor – mówił bryg. Krzysztof Grygiel, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej.

- Do pożaru doszło tuż po godz. 7.00, strażacy błyskawicznie pojawili się na miejscu. W firmie przebywało wówczas 8 pracowników, 6 osób z lekkimi objawami zatrucia zostało zabrane do szpitala. Trwają oględziny oraz ustalanie przyczyny pożaru, na miejscu pracuje grupa oględzinowo-dochodzeniowa. Dokładną przyczynę pożaru ustali biegły z zakresu pożarnictwa – mówiła nadkomisarz Elwira Jurasz, Oficer Prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Pomocy medycznej udzielono 11 osobom, z czego do szpitala na badania zostało przewiezionych 6 osób. Słup czarnego dymu był widoczny praktycznie z różnych części Bielska-Białej, a także w Czechowicach Dziedzicach.

W akcji ratunkowo-gaśniczej uczestniczyły zastępy z jednostek: JRG1, JRG2, OSP Komorowice Śląskie, OSP Komorowice Krakowskie, OSP Lipnik, OSP Leszczyny, OSP Mazańcowice, oraz jednostki z JRG Tychy, JRG Pszczyna oraz JRG Żory, 3 zespoły pogotowia Ratunkowego, Policja oraz Straż Miejska. Pogorzelisko zabezpiecza zastęp z OSP Stare Bielsko.

 

Dołącz do nas
Google+