OSP Komorowice Śląskie

Pożar w hali produkcyjnej

8 zastępów Straży Pożarnej uczestniczyło w gaszeniu nocnego pożaru hali produkcyjnej przy ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej.

Pracownicy firmy zostali ewakuowani z miejsca zagrożenia przed przybyciem Straży Pożarnej. Po przybyciu strażaków na miejsce akcji ratunkowo-gaśniczej na halę produkcyjną w celu przeszukania pomieszczeń i lokalizacji pożaru udało się 4 strażaków ratowników, wyposażonych w aparaty ochrony górnych dróg oddechowych. W wyniku dokonanego rozpoznania okazało się że pali się jedna z maszyn, podajnik do wytwarzania podkładów pod dywany. Gdy maszynę ugaszono strażacy przystąpili do oddymienia hali, a następnie hala została sprawdzona za pomocą kamery termowizyjnej.

W wyniku pożaru uległa zniszczeniu maszyna - podajnik do wytwarzania podkładów pod dywany, instalacja elektryczna w części hali, zostały uszkodzone 2 okna. Okopceniu uległy ściany o powierzchni około 2.000m². Straty wstępnie oszacowano na kwotę 400 tys. zł. Przyczynę pożaru ustalą biegli. Działania strażaków zostały zakończone o godz. 1.17. To już kolejny pożar na tej samej hali, jeden z wcześniejszych pożarów miał miejsce 15 listopada 2012 roku.

Na zdjęciu wprowadzającym (patrząc od lewej strony) radiowiec i zarazem strażak, Dj Michał Wróbel (Radio Bielsko, OSP Komorowice Krakowskie), oraz Grzegorz (GRZEHO) Kuźmiński (OSP Komorowice Krakowskie).~~Radio Bielsko

YouTube

 

Dołącz do nas
Google+