OSP Komorowice Śląskie

Deszczowo w Czechowicach

Deszczowo w Czechowicach Na skutek obfitych opadów deszczu, do których doszło dzisiaj rano, została zalana część miasta Czechowice-Dziedzice. Od około godziny 500 w akcjach ratowniczych związanych z podtopieniami wzięło udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej, 9 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy Czechowice-Dziedzice, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Komorowic Śląskich, a także Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach i pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego

Największe zalania miały miejsce w budynkach wzdłuż ulic Kolejowej i Kochanowskiego, a także lokalnie w budynkach zlokalizowanych w pobliżu ul. Kaniowskiej, Traugutta i Słowackiego. Dodatkowo strażacy udrażniali przepusty i zabezpieczali workami z piaskiem brzegi potoku Młynówka w okolicy ul. Jasnej oraz cieku wodnego w okolicach ul. Wodnej i Zielonej.

W przepompowni ścieków Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej zlokalizowanej przy ul. Jasnej strażacy zabezpieczyli workami z piaskiem zbiornik przepompowni oraz odpompowali nagromadzoną tam wodę.

Do godzin popołudniowych strażacy odnotowali około 50 interwencji na terenie miasta Czechowice-Dziedzice.

Dołącz do nas
Google+