OSP Komorowice Śląskie
Poddasze w ogniu !

Poddasze w ogniu !

Ok. godz. 16:30 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Bielsku-Białej przy ul. Listopadowej

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i Wojskowej Straży Pożarnej.

Nasza jednostka została zadysponowana o 16:55

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pożar budynku, gdzie ogniem objęte było całe poddasze łącznie z dachem. Zadysponowano kolejne siły i środki.

Podczas wstępnego rozpoznania uzyskano informację od lokatorów, którzy ewakuowali się z budynku przed dojazdem na miejsce strażaków, że w jednym z mieszkań może przebywać kobieta. Mimo ciężkich warunków podjęto próbę przeszukania pomieszczenia wskazanego przez mieszkańców. Nikogo jednak nie znaleziono, a kobieta w późniejszym czasie odnalazła się na zewnątrz.

Jednocześnie podano dwa prądy wody w natarciu na palący się dom: jeden do wewnątrz budynku, a drugi na dach.

W trakcie prowadzonych działań na miejsce akcji dojeżdżały kolejne zastępy co pozwoliło na zbudowanie dodatkowych linii gaśniczych i podanie kolejnych czterech prądów wody.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska, które zostało jeszcze raz przeszukane.

Od Policji otrzymano informacje, że wszyscy mieszkańcy palącego się budynku (7 rodzin, 21 osób) przebywają w bezpiecznym miejscu.
W uzgodnieniu z władzami miasta pogorzelcom zorganizowano lokale zastępcze w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej.
Miejsce zdarzenia przekazano przedstawicielowi ADM.
Do czasu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych przez Policję, które odbędą się dnia następnego miejsce zdarzenia zabezpieczała Straż Miejska.
Dodatkowo do godzin porannych zabezpieczenie przeciwpożarowe prowadziły zamiennie zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Równolegle z policyjnymi pracami wyjaśniającymi przyczyny powstania pożaru, będzie także przeprowadzona ocena stanu technicznego budynku oraz zostanie wydana decyzja dotycząca możliwości jego dalszego użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu wraz z poddaszem.

Ostatnie zastępy powróciły do bazy dzisiaj o godzinie 500.

W akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie 22 zastępy Państwowej, Ochotniczej i Wojskowej Straży Pożarnej (97 ratowników), a także służby współdziałające: Policja, Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne.
Na miejsce akcji przybył Zastępca Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, a także Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Kierownik Administracji Domów Mieszkalnych, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.491752880897177.1073741837.374569382615528&type=1
WWW:http://www.komorowice.strazosp.pl/aktualnosci.php
Film:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xECFCXhMNMs

Dołącz do nas
Google+