Runęły przybudówki opuszczonej kamienicy

Runęły przybudówki opuszczonej kamienicy

Strażacy zakończyli przeszukiwanie gruzowiska po zawaleniu się dwóch przybudówek przy opuszczonej kamienicy w Świętochłowicach (woj. śląskie). Jak się okazało, pod gruzami nie było nikogo. Pierwsze zdjęcia z miejsca zdarzenia przesłał na Kontakt 24 @Krzysztof.

Jak poinformował nas dyżurny straży pożarnej w Świętochłowicach, zgłoszenie o zawaleniu się przybudówek przy ulicy Barlickiego 30 wpłynęło o godzinie 9:50. Stały one przy opuszczonej kamienicy, w której dwa lata temu wybuchł pożar. Po zawaleniu powstało gruzowisko na 15 metrów szerokości i 4 metry wysokości.

Przed godziną 17 zakończyło się przeszukiwanie gruzowiska z udziałem psów i kamery termowizyjnej. "Nikogo nie znaleziono pod gruzami" - powiedział st. kpt. Sebastian Szołtysik, dowódca akcji straży pożarnej w Świętochłowicach.

Wyburzą kamienicę

Jak powiedział strażak, Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował o wyburzeniu pozostałości budynku. "Na miejscu pojawi się firma ochroniarska, która całodobowo będzie nadzorować budynek do czasu rozpoczęcia prac rozbiórkowych" - dodał st. kpt. Szołtysik.

źródło: kontakt.24

Dołącz do nas
Google+