OSP Hel
V Wojewódzki  Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych

V Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych

V Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków OSP

W sobotę 3 marca 2018 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, odbył się V Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. W imprezie wzięli udział zwycięzcy powiatowych eliminacji oraz gospodarze OSP Luzino. Zespół OSP Hel, który po raz drugi w historii znalazł się wśród najlepszych drużyn województwa Pomorskiego wystąpił w składzie: Adam Marciniak, Paweł Lewandowski, Adam Dorsz, Kamil Englisch, Sebastian Hildebrandt, Przemek Piekarski, Łukasz Zelewski, Marcin Latuszek, Krzysztof Pszeniczny – kierownik drużyny, trafił do grupy „A” razem z reprezentacjami OSP: Rumia/Reda, Czarne, Pęplino i Nowy Dwór Gdański.

W grupie „B” rywalizowali strażacy z Sierakowic, Łebuni, Luzina, Wałdowa i Gdańska-Świbno.

W pierwszym meczu OSP Hel uległ 0-3 połączonej reprezentacji Rumii/Redy tracąc przy tym zawodnika, już w 2 min meczu kontuzji uległ Adam Dorsz i jego dalszy udział w turnieju był wykluczony. W drugim spotkaniu strażacy z Helu po ciekawym meczu przegrali 3-7 z ekipą
z Nowego Dworu Gdańskiego tracąc przy tym drugiego zawodnika (tym razem kontuzja nie ominęła druha Adama Marciniaka). W kolejnym spotkaniu OSP Hel uległ 1-3 pożarnikom z gminy Ustka (OSP Pęplino) W czwartym i ostatnim spotkaniu grupowym Helanie zremisowali 0-0 z drużyna z Czarnego marnując doskonała okazje do pierwszej wygranej, na minutę przed końcem naszym rywalom pomógł słupek.

Następnie rozegrano półfinały, mecze o miejsca i finał. OSP Hel zmierzył się w meczu o 9 miejsce
ze strażakami z Gdańska-Świbno, jak podkreślali organizatorzy był to mecz przyjaźni i po emocjonującym meczu oraz przy wielkim dopingu zgromadzonej publiczności padł przyjacielski wynik 3-3, a w rzutach karnych minimalnie lepsi okazali się koledzy z Gdańska wygrywając 3-2.

Po finale odbyła się uroczystość zakończenia turnieju, w której uczestniczyli: Jarosław Wejer-Wójt Gminy Luzino, dh. Zygmunt Tomczonek, dh. Sławomir Miotk oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski i Piotr Klecha- dyrektor GOSRiT Luzino i Prezes Pomorskiego LZS.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe statuetki: „Diabelskie Skrzypce” oraz nagrody ufundowane przez Gminę Luzino, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. pomorskiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Ponadto najlepsza trójka imprezy otrzymała komplet medali.Najlepszym bramkarzem mistrzostw uznano - Marcina Latuszek (OSP Hel)

Najlepszym zawodnik - Kąkol Jakub (OSP Sierakowice)

Końcowa kolejność V Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Luzino 2018:

1.OSP Sierakowice, 2.OSP Łebunia, 3.OM ZOSP RP Reda- Rumia, 4.OSP Pęplino, 5.OSP Czarne, 6.OSP Wałdowo, 7.OSP Luzino, 8.OSP Nowy Dwór Gdański, 9.OSP Gdańsk-Świbno, 10.OSP HEL.

Strażacy z Helu tradycyjnie dziękują Gminie Miejskiej Hel, ZZOM w Helu oraz Miejskiej Hali Sportowo -– Widowiskowej za pomoc związaną z udziałem w turnieju.

Ze sportowym pozdrowieniem druhowie OSP HEL.

Dołącz do nas
Google+