OSP Gdańsk-Sobieszewo
Święta Wielkanocne 2014

Święta Wielkanocne 2014

Udział członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie w uroczystościach Triduum Paschalnego w dniach 18-20.04.2014 r.

W dniach 18-20 kwietnia 2014 roku członkowie OSP Gdańsk-Sobieszewo uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego Świąt Wielkiej Nocy.

W Wielki Piątek objęliśmy wartę przy Grobie Pańskim w kościele pw. Matki Boskiej Saletyńskiej w Gdańsku Sobieszewie. Honorowa warta trwała od zakończenia wielkopiątkowego nabożeństwa do godziny 22-giej.

W Wielką Sobotę Nasi Druhowie trzymali wartę przy Grobie od godziny 8-mej rano, przez cały dzień święcenia pokarmów. W ciszy i skupieniu asysta grobu pełniona była aż do wieczornej Liturgii Światła, która zapoczątkowana była poświęceniem ognia z przygotowanego przez Nas ogniska.

Po krótkim nocnym odpoczynku, w niedzielny poranek o godzinie 5.15, udaliśmy się na mszę rezurekcyjną. W uroczystej procesji brał udział poczet sztandarowy oraz asysta w postaci Druhów i Druhen Naszej OSP. Po zakończonych uroczystościach powróciliśmy do strażnicy, co uwiecznione zostało wspólnym zdjęciem.

Jednocześnie w tym miejscu, Druhny i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie, pragną złożyć wszystkim członkom i sympatykom OSP życzenia spokojnych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Dyngusa!

(zdjęcia: A. Kaczmarek, D. Wolecki, B. Stępniewski, L. Wenta, M. Treska, K. Szarmach)

 

MT

Dołącz do nas
Google+