OSP Gdańsk-Sobieszewo
Bieg na szczyt - RONDO 1

Bieg na szczyt - RONDO 1

Relacja z zawodów "Bieg na szczyt - RONDO 1" Warszawa 2014.

W sobotę 15 marca 2014 roku odwiedziliśmy stolicę naszego kraju – Warszawę. Powodem wizyty był start w zawodach “Bieg na szczyt – Rondo 1″.


Zawodnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo: dh Kamila Bączkiewicz, dh Lidia Wenta, dh Tomasz Balkiewicz, dh Arkadiusz Kuźmiński i dh Dominik Kowalczyk postawili sobie za cel zdobycie 37 piętra wieżowca “Rondo 1″ w Warszawie, który ma łączną wysokość 192 metry. Do pokonania przed naszymi championami było łącznie 836 stopni czyli 142 metry wysokości. Na każdym z 76 nawrotów było 11 stopni.
Dzięki uprzejmości kolegów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach mogliśmy się zatrzymać w komfortowych warunkach na podwarszawskich przedmieściach.
W wieżowcu “Rondo 1″ zjawiliśmy się około godziny 9:30 gdzie razem z naszą ekipą techniczną – dh Adamem Kaczmarkiem – Prezesem naszej jednostki OSP oraz Tomaszem Knotem znaleźliśmy strategiczne miejsce do pozostawienia naszych rzeczy a następnie udaliśmy się do biura zawodów.
W biurze zawodów przywitali nas uśmiechnięci wolontariusze. Samo sprawdzenie dokumentów, odbiór zestawów startowych oraz załatwienie innych formalności przebiegło bardzo sprawnie i bezproblemowo. Z numerami startowymi udaliśmy się do naszej ekipy technicznej.
Szybka rozgrzewka pod okiem dh Tomasza Balkiewicza – naszego trenera, przyciągnęła oko kamery telewizji Polsat Sport. Pytań ze strony reporterki było bardzo dużo. Każdy z nas miał kilka ciekawych zdań do powiedzenia, a co czwarty wyglądał na prawdziwego “sportowca”. Po telewizji Polsat Sport przyciągnęliśmy jeszcze Polskie Radio a na koniec naszej wizyty w wieżowcu jeszcze ekipę Uniwerek.TV.


Pierwsza ekipa – Tomasz, Kamila, Lidia i Dominik startowali kilka minut po godzinie 11:00. Czekając na swoją kolej do startu Tomasz opowiadał o przygotowaniach zawodników naszej OSP do zawodów, o dostępnej infrastrukturze do biegania na Wyspie Sobieszewskiej. Po 12:20 na starcie pojawił się dh Arkadiusz Kuźmiński, który samotnie, ale w dobrym humorze udał się na ostatnią kondygnację wieżowca “Rondo 1″.


Na koniec wszyscy – już windą pojechaliśmy na taras widokowy, aby wykonać kilka pamiątkowych zdjęć.
Tak wyglądały zmagania Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo podczas zawodów “Bieg na szczyt – Rondo 1″ w Warszawie. Czy było warto…? Oczywiście, że było warto. Opuszczając budynek zastanawialiśmy się jak będzie w przyszłym roku, gdyż zamierzamy pojawić się znowu.
Organizacja zawodów, atmosfera, chęć promocji naszej jednostki czyli tzw. “nasze parcie na szkło” i chęć sprawdzenia siebie to tylko jedne z wielu powódek, dla których chcemy w przyszłym roku wystartować ponownie w wieżowcu “Rondo 1″ w Warszawie…

 

(Zdjęcia: dh A.Kuźmiński i dh A.Kaczmarek; Tekst: dh A.Kuźmiński)

 

MT

Dołącz do nas
Google+