OSP Gdańsk-Sobieszewo
Udział w V Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników

Udział w V Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników

Relacja z udziału naszej kobiecej drużyny OSP w tegorocznej V edycji Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka 2013".

W dniu 14.12.2013 roku żeńska reprezentacja naszej jednostki wzięła udział w V Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników „Kopalnia Soli Wieliczka 2013”.
Konkurencja polega na jak najszybszym pokonaniu schodów 110-metrowego szybu kopalni soli przez zespół trójki ratowników, wyposażonych w kompletne umundurowanie bojowe i sprzęt ochrony dróg oddechowych.

W turnieju wzięło udział 78 drużyn OSP, PSP i innych formacji ratowniczych. Zwycięzcami zawodów w klasyfikacji ogólnej zostali ratownicy z KP PSP w Myślenicach. Spośród jednostek OSP bezkonkurencyjni okazali się strażacy ochotnicy z Pcimia. W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych wystartowało 5 drużyn kobiecych. Z dumą informujemy, że nasze wspaniale Dziewczyny uzyskały najlepszy czas wśród drużyn żeńskich, dystansując o ponad minutę swoje rywalki. Gratulujemy!

Skład zwycięskiego zespołu:
1. dh Anna Dreslerska
2. dh Lidia Wenta
3. dh Kamila Bączkiewicz
4. dh Malwina Kordynowska – rezerwowa
5. dh Marzena Kaczmarek – kierownik drużyny
6. dh Tomasz Balkiewicz – trener drużyny
7. dh Adam Kaczmarek – Prezes OSP, opieka i wsparcie techniczne

 

Tak przebiegały przygotowania do turnieju:

A tak wygladała droga z Gdańska na drugi koniec Polski, w towarzystwie drużyny Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa ADIUTARE:


Nasze zawodniczki korzystały podczas turnieju z aparatów MSA Auer AirMaXX.

W drodze i podczas zawodów towarzyszyli nam:

Jacek Leś „Jacas21” – grupa „Gdańsk112”
Andrzej Jakubiak „Zwierzaq” – portal „Strażacki.pl”

 

MT

Dołącz do nas
Google+