OSP Gdańsk-Sobieszewo
13/2014 - Pożar stogu siana

13/2014 - Pożar stogu siana

Asekuracja pożaru i kontrolowane wypalanie stogu siana na terenie powiatu gdańskiego.

11 maja 2014 roku około godziny 14-tej nasze OSP zostało zadysponowane do pomocy JRG-2 w Gdańsku przy asekuracji płonącego stogu. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBAM 3/16. Działania prowadzone przez JRG polegały na nadzorze nad płonącym stogiem. Z uwagi na bardzo trudne warunki dojazdowe i brak ryzyka rozprzestrzenienia się ognia podjęto decyzje o kontrolowanym wypaleniu stogu. Nasz zastęp zwolnił strażaków z jednostki w Gdańsku i przejął nadzór nad wypalaniem. W ramach asekuracji rozwinięto linię gaśniczą z motopompy, którą posadowiono w pobliskim kanale melioracyjnym. Z pomocą wideł i grabi kontrolowano wypalanie stogu do godzin wieczornych. Około godziny 19-tej działania zostały zakończone a zastęp wrócił do koszar.

Dołącz do nas
Google+