OSP Gdańsk-Sobieszewo
9/2014 - Pożar traw i trzcin - ul. Wrzosy

9/2014 - Pożar traw i trzcin - ul. Wrzosy

Pożar traw na ulicy Wrzosy. Celem wyjazdu były pola irygacyjne pomiędzy ulicami Wrzosy i Kontenerową gdzie rozprzestrzeniał się pożar drzew i krzewów, który stanowił zagrożenie dla pobliskiego lasu.

W dniu 21 marca 2014 roku zostaliśmy zadysponowani przez oficera dyżurnego MCPR PSP w Gdańsku do pomocy dla zastępu 302[G]43 z JRG-2 PSP, który walczył z pożarem nieużytków przy ulicy Wrzosy w Gdańsku-Stogach.
Na miejsce udaliśmy się zastępem 322[G]21, GBAM 3/16 Star P244L. Po dotarciu na miejsce i nawiązaniu kontaktu z zastępem z JRG-2 PSP Gdańsk-Śródmieście przystąpiliśmy do intensywnych działań gaśniczych, które były utrudnione przez nierówny teren, liczne dziury po nielegalnym wydobyciu bursztynu, złe zaopatrzenie wodne i okresowe porywy wiatru. Jednym zdaniem przeszkód było sporo.
Podczas gaszenia rozległego terenu przy ul.Wrzosy, w tym obronie pobliskiego lasu przed płomieniami, ucierpiał nasz wóz gaśniczy, w którym złamaniu uległa drabinka służąca do wchodzenia na szczyt zabudowy pożarniczej.
Na szczęście innych strat w sprzęcie i co najważniejsze w ludziach nie odnotowaliśmy. Po zakończeniu działań wrócilismy do jednostki.

 

MT

Dołącz do nas
Google+