OSP Gdańsk-Sobieszewo
7/2014 - Drzewo nad przystankiem autobusowym

7/2014 - Drzewo nad przystankiem autobusowym

Zwisający konar spróchniałego drzewa nad przystankiem ZTM – ul.Przegalińska 65

W dniu 17.03.2014 roku około godziny 13:28 nasz zastęp 322[G]21 GBAM 3/16, Star P244L został zadysponowany przez oficera dyżurnego MCPR PSP w Gdańsku do zwisającego konara spróchniałego drzewa nad przystankiem Zarządu Transportu Miejskiego (linia 512), na wysokości ulicy Przegalińskiej 65.
Konar drzewa jak i samo drzewo stanowiło miejscowe zagrożenie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, powaleniu spróchniałego drzewa, które było w środku puste, z częściowym wstrzymaniem ruchu na ulicy Przegalińskiej oraz uprzątnięciu terenu miejsca działań. Po zakończeniu działań wróciliśmy do koszar.

Już od trzech dni nad Gdańskiej szaleją porywiste wiatry, które powodują miejscowe zagrożenia, głównie w postaci powalonych drzew i wiatrołomów. Na ulicy Przegalińskiej byliśmy już drugi raz w ciągu ostatnich trzech dni. Szczęśliwie obyło się i tym razem bez ofiar w ludziach.

 

(Zdjęcia i tekst: dh A.Kaczmarek – Prezes OSP)

 

 

MT

Dołącz do nas
Google+