OSP Gdańsk-Sobieszewo
6/2014 - Powalone drzewo

6/2014 - Powalone drzewo

O godzinie 11.20 nasza jednostka została zadysponowana do pomocy jednostce OSP Gdańsk-Świbno przy usunięciu powalonego wskutek wichury drzewa na ulicy Przegalińskiej. Powalone drzewo całkowicie blokowało drogę.

W dniu 15 marca 2014 roku o godzinie 11.20 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na ulicy Przegalińskiej 95. Mieliśmy za zadanie wspomóc w działaniach wezwany wcześniej na miejsce zastęp OSP Gdańsk-Świbno. Na miejsce zdarzenia udał się GBAM 3/16 STAR P244L. Powalone drzewo o średnicy blisko 1 metra u podstawy całkowicie zablokowało drogę znajdującą się na wale, uniemożliwiając jakikolwiek przejazd.

Nasi strażacy musieli walczyć nie tylko z gabarytami drzewa i jego ciężarem, ale także z porywistym wiatrem, który utrudniał poruszanie się i pracę oraz chwilowym gradobiciem. Z pomocą trzech pił spalinowych, wyciągarki samochodowej i kolektywnej pracy mięśni dwóch zastępów, udało się usunąć całe drzewo i udrożnić drogę.

W drodze powrotnej napotkaliśmy także fragment płonącego trzcinowiska, które udało opanować zanim silny wiatr zdołał rozniecić ogień.

 

 

MT

Dołącz do nas
Google+