OSP Gdańsk-Sobieszewo
4/2014 - Przyjęcie śmigłowca HEMS

4/2014 - Przyjęcie śmigłowca HEMS

W dniu 10 marca 2014 roku zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami – 322[G]59, SLRMed VW-T4 ambulans i 322[G]25, GCBA 5/24 Jelcz 010R do zabezpieczenia przyjęcia śmigłowca HEMS – "Ratownik-3", oraz wsparcia dla zespołu medycznego na miejscu działań.

W dniu 10 marca 2014 roku zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami – 322[G]59, SLRMed VW-T4 ambulans i 322[G]25, GCBA 5/24 Jelcz 010R do zabezpieczenia przyjęcia śmigłowca HEMS – “Ratownik-3″, oraz wsparcia dla zespołu medycznego na miejscu działań.


Po dotarciu na miejsce lądowania przy ul.Przegalińskiej i przejęciu zespołu medycznego udaliśmy się w miejsce wezwania przy ulicy Promienistej 5. Powodem wezwania była osoba nieprzytomna w domu. W miejscu wezwania zastaliśmy osobę przytomną, krążeniowo-oddechowo wydolną. Zespół medyczny HEMS przeprowadził szybką diagnostykę poszkodowanego, a nasi strażacy przygotowali ambulans do transportu chorego na lądowisko. Pacjenta przetransportowaliśmy naszym ambulansem w asyście zastępu GCBA. Na lądowisku pomogliśmy w przełożeniu chorego i zabezpieczeniu miejsca startu.
Celem transportu było lądowisko Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Centrum Medycyny Inwazyjnej.

 

(Zdjęcia: M.Leńska i dh A.Kuźmiński, Tekst: dh A.Kaczmarek – Prezes OSP)

 

 

MT

Dołącz do nas
Google+