OSP Kalembina
Wizyta w żłobku/przedszkolu

Wizyta w żłobku/przedszkolu

Mały strażak dobrze wie – pożar trudno gasi się!

W dniu 22.05.2023 r. nasi strażacy odwiedzili najmłodszych ze Żłobka i Przedszkola w Wiśniowej.

Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur i innych zdarzeń. Mogły również zobaczyć jak wygląda w pełni ubrany strażak podczas gaszenia pożaru a także jakim sprzętem dysponuje nasza jednostka na jednym z pojazdów. 

Dużą atrakcją dla dzieci było przymierzanie hełmów, możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, zajęcie miejsca za kierownicą, użycie prądownicy aby choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej czy sprawdzenie pod czujnym okiem strażaka zestawu hydraulicznego używanego podczas wypadków. Niektórzy także przymierzyli strój strażaka i próbowali przejść kilka kroków co nie było takie łatwe. 

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część z nich postanowiła, że w przyszłości zostanir strażakami. Bardzo chętnie zapraszamy w szeregi naszej jednostki.
Na zakończenie wizyty każde z dzieci od naszych strażaków otrzymało słodkości natomiast strażacy OSP Kalembina dostali pamiątkowy dyplom. Co odważniejsi przybijali także "piątkę" z naszymi ratownikami. 

Dołącz do nas
Google+