OSP Kalembina
Ferie w OSP

Ferie w OSP

19 stycznia do naszej jednostki przybyła część dzieciaków, z którymi spotykaliśmy się wcześniej. Okazja ku temu była doskonała, gdyż w szkołach aktualnie trwają ferie zimowe.

W trakcie spotkania ćwiczyliśmy rozwijanie i zwijanie węży. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności poprzez grę w "strażackie kręgle", w których za pomocą rozwiniętego węża musiały strącić jak najwięcej kręgli. 

Następnie odbyły się małe zawody w biegu po "kopercie" na czas. Dzieci miały za zadanie w pierwszej rundzie przebiec określoną trasę między pachołkami z wężem strażackim a następnie z prądownicą. Rywalizacja była zacięta, wygrał najbardziej doświadczony Franek ale pozostali niewiele stracili.

Na koniec w naszej świetlicy najmłodsi mogli zobaczyć na przykładowych filmikach jak wyglądają poszczególne konkurencje w zawodach sportowo-pożarniczych wg. regulaminu CTiF. Po krótkim omówieniu poszczególnych elementów zmagań dzieci odniosły poszczególny sprzęt na miejsce i wiedziały jak go zamocować. Wcześniejsze spotkania w jednostce procentują.

Czwartkowe spotkanie było pierwszym w nowym roku i oczywiście będą kolejne. Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych! 

Dołącz do nas
Google+