OSP Kalembina
Coś się kończy - pożegnanie Jelcza

Coś się kończy - pożegnanie Jelcza

W dniu dzisiejszym po raz ostatni z naszej remizy wyjechał ciężki GCBA Jelcz

Samochód ten trafił do naszej jednostki w 2002 roku. Został on odkupiony od druhów z OSP Kłyżów (powiat stalowowolski, gmina Pysznica) i chociaż używany to był w bardzo dobrym stanie. W tamtym okresie zdecydowanie podniósł standardy działań naszej jednostki i zastąpił wysłużonego Star 25 "Babka".

Służył nam blisko 17 lat (w 2004 roku został wprowadzony do podziału po karosacji w Moto Truck Kielce) i to właśnie nim wyjeżdżaliśmy do wiekszych zdarzeń przez tyle lat. Jelcz praktycznie nigdy nie zawiódł nas, gdy ruszaliśmy z pomocą. Choćby podczas licznych działań przeciwpowodziowych - brał nawet udział w działaniach na terenie Gorzyc w 2010 roku, poza tym na terenie powiatu m.in. pożary - budynków mieszkalnych, budynków gospodarczych, fabryki mebli w Strzyżowie, kurzarni w Gliniku Dolnym a także traw i ściernisk. Ponadto działał w Czudcu przy likwidacji skażenia rzeki Wisłok a przede wszystkim był dysponowany do zabezpieczeń rejonu chronionego JRG Strzyżów. Ostatnią oficjalną akcją było zabezpieczenie rejonu JRG w dniu 15 lutego 2021.

Cieszymy się, że pomimo wysłużonych lat w poprzedniej i naszej jednostce możemy przekazać go innym strażakom. Dziękujemy w tym miejscu również naszemu druhowi prezesowi Jarkowi, który dbał, aby samochód był zawsze gotowy i sprawny do działań. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie dzięki jego pracy może służyć w innej jednostce w bardzo dobrym stanie 

Od dziś "Jelon" będzie służył strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozłówku - zostaje na terenie naszej gminy, więc nie mówimy mu żegnaj a do zobaczenia!!!

FILMIK Z ODJAZDU JELCZA DO NOWYCH WŁAŚCICIELI - https://fb.watch/52-4jlaL03/

Dołącz do nas
Google+