OSP Kalembina
Ćwiczenia z MDP - 3

Ćwiczenia z MDP - 3

2 kwietnia, wykorzystując niemal letnią pogodę, zorganizowaliśmy dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej kolejne ćwiczenia

Po dłuższej przerwie, wykorzystując niemal letnią pogodę, w niedzielne popołudnie zorganizowaliśmy dla naszych młodych druhów spotkanie szkoleniowe. Ćwiczenia składały się z dwóch etapów - pierwszy przy remizie miał na celu zaznajomienie chłopaków ze sprzętem będącym na wyposażeniu naszej jednostki. Przyszli strażacy ćwiczyli między innymi:
- zakładanie osłony na kierownicę, która neutralizuje skutki wybuchu poduszki powietrznej kierowcy
- zmontowanie z agregatem hydraulicznym i operowanie przyrządami do rat.tech (nożyce, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy)
- oświetlenie miejsca zdarzenia (obsługa agregatu, najaśnicy i masztu oświetleniowego).

Poza tym zaznajamiali się ubiorem strażaka przy działaniach prowadzonych w różnych warunkach i z obsługą pozostałego wyposażenia.

Następnie w drugiej części, pojechali dwoma naszymi wozami bojowymi nad rzekę Wisłok, gdzie ćwiczyli rozwinięcie linii gaśniczej (jedna rota - chłopcy, którzy już w najbliższym czasie będą uczestniczyć w szkoleniu podstawowym i zasilą szeregi naszego JOT-u a druga - młodsi, którzy dopiero zaznajamiają się z pożarnictwem), obsługę autopompy samochodu Jelcz a później przygotowywali stanowisko wodne do zatankowania pojazdu. Po powrocie do remizy omówiliśmy ćwiczenia (na które przybyło 13 chłopaków - w tym trzech nowych) i zapowiedzieliśmy kolejne, które również postaramy się zorganizować w taką pogodę.

Nad bezpiecznym przebiegiem spotkania czuwali nasi druhowie, którzy czynnie biorą udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych i przy okazji dzielili się oni swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII - LINK !!!

Dołącz do nas
Google+