OSP Kalembina
Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze

Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze

Kolejne nadrobienie zaległości - a teraz jak się później okazało historyczny i ogromny sukces naszych młodych druhów!

Nadszedł ten długo wyczekiwany 25 września - dzień rywalizacji w zawodach sportowo - pożarniczych na szczeblu powiatowym. O godzinie 10 młodzi druhowie, którzy wygrali zdecydowanie rywalizację gminną zebrali się przy remizie, aby przebrać się w odpowiedni strój na zawody. Do ostatnich chwil jeszcze poprawiali musztrę i w bojowych nastrojach wyjechali ze swoim opiekunem naszym ciężkim pojazdem w kierunku Frysztaka. Po zameldowaniu się na miejscu ok. 11, opiekun drużyny w sekretariacie zawodów zgłosił ekipę do rywalizacji w kategorii MDP chłopców i można było oczekiwać już tylko na oficjalne rozpoczęcie, a za samochodem bojowym doskonalili jeszcze najtrudniejsze elementy. Wcześniej dowódcy drużyn udali się na spotkanie z komisją sędziowską, którą stanowili strażacy z PSP w Strzyżowie, aby dokonać losowania motopomp i usłyszeć o najważniejszych sprawach dot. dzisiejszych zmagań. Tuż po 12 zawody uznano za otwarte. Rozpoczęło je ćwiczenie musztry. W nim nasi chłopcy pokazali klasę i zdobyli 20 pkt na 20 (najwyższa możliwa ocena). Chwilę potem, udali się na start w sztafecie pożarniczej. Uzyskali w niej fantastyczny czas - 61,66s bez punktów karnych i objęli prowadzenie na tym etapie z przewagą 1,31s nad drugą drużyną. Następnie w ćwiczeniu bojowym czasem 27,35s plus 5pkt karnych (co prawda mocno kontrowersyjnych) przypieczętowali historyczne (pierwsze dla naszej jednostki) zwycięstwo w swojej kategorii z przewagą ok. 3 pkt nad MDP Konieczkowa. Radość była ogromna a od innych drużyn odbierali zasłużone gratulacje. Na zakończenie dzisiejszych zawodów udali się w towarzystwie najmłodszego naszego druha - Franka, który po raz kolejny przyniósł im szczęście. Z rąk przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie, komendanta powiatowego PSP w Strzyżowie i wójta gminy Frysztak odebrali nagrodę za 1 miejsce! Po pamiątkowych zdjęciach jeszcze we Frysztaku wróciliśmy do remizy gdzie mogliśmy świętować wspólnie z nimi to wydarzenie.

Za rok w rywalizacji gminnej w Wiśniowej i powiatowej w gminie Niebylec nasi chłopcy będą bronić tytułów wywalczonych w tym roku :)

Skład drużyny w poszczególnych konkurencjach w porównaniu do zawodów gminnych nie zmienił się wogóle i przedstawia się następująco:

a) musztra -

dowódca: Jakub Kij, drużyna: Krzysztof Łysko, Dominik Białek, Kacper Wójtowicz, Jakub Jaworek, Sebastian Rogoż, Jakub Ogorzałek, Szymon Łysko, Kacper Włodyka

b) sztafeta -

I zmiana: Jakub Kij; II zmiana: Dominik Białek; III zmiana: Szymon Łysko; IV zmiana: Kacper Włodyka; V zmiana: Jakub Ogorzałek; VI zmiana: Jakub Jaworek; VII zmiana: Krzysztof Łysko

c) ćwiczenie bojowe -

dowódca: Jakub Ogorzałek; łącznik: Dominik Białek; rozdzielaczowy: Kacper Wójtowicz; przodownik roty 1: Jakub Kij; pomocnik przodownika roty 1: Jakub Jaworek; przodownik roty 2: Szymon Łysko; pomocnik przodownika roty 2: Krzysztof Łysko

KLASYFIKACJA GENERALNA MDP chłopców zawodów powiatowych Frysztak 2016:
1. KALEMBINA!!!
2. Konieczkowa
3. Pstrągowa Dolna
4. Dobrzechów
5. Pułanki

Gratulacje również składamy druhom z OSP KSRG Godowa Dolna (gmina Strzyżów), którzy wygrali w grupie A broniąc skutecznie tytułu; druhnom z OSP Połomia (gmina Niebylec) za wygraną w grupie C i młodym druhnom z OSP KSRG Pstrągowa Dolna (gmina Czudec) za 1 miejsce w MDP dziewcząt. Jak widać praktycznie każda gmina z terenu powiatu strzyżowskiego zdobyła jakiś tytuł :)

Warto wspomnieć też o innych przedstawicielach naszej gminy - OSP Różanka, którzy w grupie A zajęli 3 miejsce a w grupie C czwartą lokatę. Gmina Wiśniowa ma się dobrze ;)

Wielkie dzięki także dla ochotników z OSP Strzyżów, którzy wspierali sygnałami swojego pojazdu naszą drużynę :)

WE ARE THE BEST!
WE ARE THE CHAMPIONS!!! :D

MUSZTRA w wykonaniu naszych chłopaków - LINK!!! 

SZTAFETA MDP Kalembina powiatowe - LINK!!!

ĆWICZENIE BOJOWE MDP Kalembina na powiatowych - LINK!!!

WRĘCZENIE NAGRÓD w kategorii MDP chłopców - LINK!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII - LINK!!! 

 

Dołącz do nas
Google+