OSP Kalembina
Gminne zawody sportowo - pożarnicze

Gminne zawody sportowo - pożarnicze

jak co roku uczestniczyliśmy w rywalizacji strażaków z terenu gminy Wiśniowa

W dniu 7.08 przy remizie o godzinie 12:00 zebrały się dwie nasze drużyny, które brały udział w zawodach. Po przebraniu w odpowiednie stroje i zabraniu potrzebnego sprzętu udaliśmy się do Wiśniowej na stadion sportowy, aby uczestniczyć w rywalizacji jednostek z terenu gminy Wiśniowa. Zawody rozpoczynały się o 14 ale każda jednostka musiała się już wstawić o 13. Zapoznaliśmy się z torami przygotowanymi przez organizatorów. Sędziowie poinformowali dowódców drużyn o najważniejszych rzeczach i rozpoczęła się rywalizacja po oficjalnym otwarciu zawodów. Zmagania rozpoczęła musztra, która debiutowała w tym roku na szczeblu gminnym. Nasza MDP chłopców zaprezentowała się w niej rewelacyjnie i otrzymała najlepszy wynik. Później zaś miała miejsce sztafeta i w niej nasi chłopcy uzyskali czas 65,2s bez pkt karnych. Następnie przystąpiono do tzw "bojówki". MDP uzyskała w niej rewelacyjny czas - 23,86s bez pkt karnych i z przewagą ponad 10 pkt w łącznej klasyfikacji wygrała zawody!!! Oczywiście nie można zapominać o drużynie rywalizującej w grupie A. Zaliczyli musztrę i przystąpili do sztafety, gdzie mimo drobnych problemów uzyskali czas - 72,13s bez pkt karnych. Z kolei w ćwiczeniu bojowym osiągnęli wynik - 49,86s również bez pkt karnych co najważniejsze. Wszystkie te wyniki dały łącznie 6 miejce. Na rozdanie nagród udaliśmy się w towarzystwie naszego najmłodszego druha Franka, który kibicował nam od początku a w nagrodę w drogę powrotną przejechał się strażackim wozem. Zawody zakończono i powróciliśmy do koszar, gdzie przy ognisku omówiliśmy zmagania.

Nasza młodzieżówka z racji wygrania zawodów wystąpi 18 września na zawodach powiatowych we Frysztaku. Zachęcamy wszystkich do licznego przybycia w tym dniu do Frysztaka i dopingowania naszych młodych druhów.

Drużyna A wystąpiła w składzie:

a) sztafeta:
- zmiana I - Dominik Kiczek
- zmiana II - Jakub Wawrzonek
- zmiana III - Patryk Obrocki
- zmiana IV - Dominik Szymański
- zmiana V - Jakub Perłowski
- zmiana VI - Marek Żurowski
- zmiana VII - Jakub Włodyka

b) bojówka:
- dowódca - Dominik Kiczek
- łącznik - Dominik Szymański
- rozdzielaczowy - Jakub Wawrzonek
- przodownik roty I - Jakub Perłowski
- pomocnik przodownika roty I - Marek Żurowski
- przodownik roty II - Patryk Obrocki
- pomocnik przodownika roty II - Jakub Włodyka
- mechanik - Jarosław Tęczar

Drużyna MDP wystąpiła w składzie: 

a) sztafeta: Jakub Kij (zmiana 1), Dominik Białek (zmiana 2), Szymon Łysko (zmiana 3), Kacper Włodyka (zmiana 4), Jakub Ogorzałek (zmiana 5), Jakub Jaworek (zmiana 6), Krzysztof Łysko (zmiana 7) 

b) bojówka: Jakub Ogorzałek (dowódca), Dominik Białek (łącznik), Kacper Wójtowicz (rozdzielaczowy), Jakub Kij (przodownik roty 1), Jakub Jaworek (pomocnik przodownika roty 1), Szymon Łysko (przodownik roty 2), Krzysztof Łysko (pomocnik przodownika roty 2) 

WYNIKI KOŃCOWE W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:

- MDP Chłopców -
1. KALEMBINA!!!
2. Pstrągówka
3. Tułkowice

- grupa C -
1. Różanka
2. Tułkowice

- grupa A -
1. Różanka (przewaga nad drugą ekipą tylko 0,2 pkt)
2. Tułkowice
3. Wiśniowa
4. Kożuchów
5. Pstrągówka
6. KALEMBINA
7. Szufnarowa
8. Markuszowa
9. Jazowa
10. Niewodna
11. Oparówka
12. Kozłówek
13. Jaszczurowa

GRATULUJEMY KOLEGOM I KOLEŻANKOM Z RÓŻANKI. Powtórzyli sukces z ubiegłorocznych zawodów i razem z naszą młodzieżówką będą reprezentować gminę Wiśniowa na zmaganiach powiatowych. Brawo :) 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII - LINK!!!

Musztra w wykonaniu naszej MDP - LINK!!! 

Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami w wykonaniu naszej MDP - LINK!!!

Ćwiczenie bojowe na sucho w wykonaniu naszej MDP - LINK!!! 

Dołącz do nas
Google+