OSP Kalembina
Wypadek samochodu strażackiego

Wypadek samochodu strażackiego

spokojny okres przedświąteczny przerwany przez poważne zdarzenie w Dobrzechowie

O godzinie 13:31 nasza syrena zawyła! Po zbiórce w remizie zostaliśmy zadysponowani do pożaru w miejscowości Wysoka Strzyżowska (płonął budynek gospodarczy). Jednakże podczas próby wyjazdu nasz Jelcz (który ma blisko 38 lat) odmówił posłuszeństwa. Poinformowaliśmy o tym fakcie SK KP PSP w Strzyżowie. Po chwili otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie.

W miejscowości Dobrzechów, tuż przed zakrętem w kierunku Strzyżowa doszło do wypadku samochodu strażackiego z JRG Strzyżów (Mercedes Unimog), który udawał się do pożaru w Wysokiej. Pojazd znajdował się na poboczu i leżał na prawym boku. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało ale został zabrany przez ZRM na badania.
Po dojeździe na miejsce (drugim samochodem) nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, pomocy pozostałym służbom w przełożeniu sprzętu z uszkodzonego auta, oświetleniu terenu akcji, pomocy zastępowi z JRG Krosno w postawieniu pojazdu na koła, uprzątnięciu drogi i eskortowaniu SCRd który odholował Unimoga pod JRG Strzyżów. W miejscu wypadku działania nadzorował komendant PSP w Strzyżowie wraz z zastępcą i dowódcą JRG Strzyżów. Po uzupełnieniu wody w naszym Iveco zakończyliśmy działania i po ponad 5h wróciliśmy do remizy.

Numer wyjazdu - 48/2015

Godzina zadysponowania - 13:31

Godzina zakończenia - 19:10

Wyjazd jednego zastępu - 569[R]41 GLBA-Rt Iveco Daily

Pozostałe siły i środki:
- 341[R]49 SCRd Volvo Intercooler FL10 (Megacity) - JRG Krosno
- 561[R]90 SLRr SsangYong Rexton - JRG Strzyżów
- 561[R]81 SLKw VW T4 + P1 - JRG Strzyżów
- 569[R]40 SLRt Ford Transit - OSP KSRG Czudec (będąca na zabezpieczeniu rejonu działania JRG)
- zespół "S" - ZRM Strzyżów
- Policja

PS 1: W tym dniu oprócz wspomnianego pożaru (OSP powiatu strzyżowskiego, JRG Strzyżów i OSP Wiśniowa) i wypadku strażacy interweniowali w Niewodnej (OSP Szufnarowa zabezpieczała lądowisko LPR), w Godowej (pożar sadzy w kominie) i w Tropii (plama substancji ropopochodnej) - w dwóch ostatnich zdarzeniach brała udział OSP Czudec będąca na zabezpieczeniu rejonu działania JRG; a także nad ranem w Lutczy (miejscowa OSP interweniowała przy potrąceniu starszej kobiety przez autobus) i tuż po północy (już 24 grudnia, również OSP Lutcza wyjechała tym razem do wypadku - samochód znalazł się poza drogą i dachował w rejonie tzw. "górki Jawornickiej") - w obu przypadkach współpraca z JRG Strzyżów.

PS 2: Po początkowych problemach póżniej nasz Jelcz pracował bez zarzutu :)

więcej zdjęć - LINK!!!

 

Dołącz do nas
Google+