Nasza historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzyżowie powstała w 1869r. Głównymi inicjatorami powstania OSP byli mieszkańcy Strzyżowa. Poprzez kilkadziesiąt lat istnienia nasza jednostka czynnie pomagała w działaniach ówczesnej Zawodowej Straży Pożarnej, brała udział w zawodach pożarniczych na których zajmowała wysokie lokaty ale także zajmowała się profilaktyką pożarniczą czyli uczeniu mieszkańców Strzyżowa jak mają postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Na przełomie lat 80 i 90 jednostka wzbogaciła się o wóz bojowy Żuk, motopompy oraz inny sprzęt pożarniczy. Strażacy ochotnicy ze Strzyżowa wielokrotnie zajmowali wysokie miejsca na zawodach pożarniczych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W 2004r. jednostka wzbogaciła się o sprzęt pożarniczy oraz dwa wozy bojowe pochodzące z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Lassee w Austrii. Były to Volkswagen LT typu SLRt i Volkswagen T2 typu SLKw. Dzięki nowemu sprzętowi mogliśmy dalej czynnie brać udział w akcjach ratowniczo gaśniczych.

W 2012r. dostaliśmy kolejny samochód marki Mercedes Benz 310 D typu SLRt, wóz bojowy marki Volkswagen LT przekazaliśmy do OSP w Gliniku Charzewskim.

Nasza jednostka posiada teraz sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na wysokim poziomie. Posiadamy wysokiej wydajności pompy, torbę medyczną PSP-R1, szyny Kramera, deskę ortopedyczną i wiele więcej. W 2012r. zajęliśmy 1 miejsce na zawodach gminnych, nie dając szans innym startującym jednostkom. Nasza jednostka będzie ciągle unowocześniana,staramy się pozyskać najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy.

Rok 2013 to kolejne sukcesy sportowe. Podczas Gminnych zawodów sportowo-pożarniczych zajęliśmy 1 miejsce i awansowaliśmy do zawodów na szczeblu powiatowym na których zajęliśmy 3 miejsce. Rok zakończyliśmy z 12 interwencjami.

Dołącz do nas
Google+