OSP Lutcza
Przedszkolaki w luteckiej remizie

Przedszkolaki w luteckiej remizie

We wtorkowe przedpołudnie 6 maja 2014 dzieci z oddziału przedszkolnego i "zerówki" Zespołu Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy pod opieką swych wychowawczyń były z wizytą u strażaków z OSP Lutcza przynosząc życzenia z okazji Dnia Strażaka, którzy postarali się przedstawić na czym polega praca strażaka i jaka jest ona ważna i odpowiedzialna.

Maluchy mogły obejrzeć sprzęt, w który wyposażone są wozy strażackie i dowiedzieć się o ich zastosowaniu, przymierzyć hełm strażacki, zaznajomić się ze sprzętem gaśniczym,

Rolę przewodnika po jednostce pełnił fantastycznie dh Tomasz Frączek wraz z druhami: Tomaszem Piterą, Janem Turoniem, Edwardem Mandelą i Pawłem Piterą . Dh Tomasz w sposób barwny i zrozumiały dla naszych milusińskich opowiadał o każdym sprzęcie jaki posiadamy, do czego on służy, w jakich sytuacjach ma zastosowanie. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła prezentacja zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1. Opowiadając z jakich elementów składa sie ten zestaw dh Tomasz, który w naszej jednostce jest ratownikiem udzielającym kwalifikowanej pomocy medycznej przytaczał w jakich akcjach ratunkowych był używany ten sprzęt.


Równie ciekawa była prezentacja ubioru strażaka na galowo, koszarowo jak również ubrania typu NOMEX. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście wozy bojowe, które dzieciom było ciężko opuścić. Pytaniom nie było końca, łącznie z tymi które dały nam wiele do myślenia. Tysiące jakimi młodzi sympatycy naszej jednostki zasypywali naszych strażaków pokazują jak nasz służba jest ważna i interesująca. Mamy nadzieję, iż zapał jaki był widoczny podczas odwiedzin przełoży się kiedyś na to iż przyjmiemy w nasze szeregi nowych druhów i druhny i praca w naszej jednostce stanie się ich pasją...

Dzieci w podziękowaniu za spotkanie wręczały strażakom kwiaty i piękne rysunki namalowane przez nich w przedszkolu a druhowie gościom przygotowali słodki poczęstunek. Rodzinna atmosfera jaka panuje w naszej jednostce udzelała sie w tym dniu każdemu. Dowodem tego może być zabawna sytuacja, która miała miejsce podczas wręczania kwiatów naszemu dh Edziowi Mandeli, nomen omen godpodarzowi naszej remizy. Gdy dzieci podchodziły do niego by wręczyć laurki były nieco stremowane całą sytuacją, ale nasz Edzio potrafił w zabawny sposób sprawić, iż odzyskiwały swą naturalną dziecięcą rezolutnośc. "Co mi jeszcze powiesz dziubuś..." - te magiczne słowa Edzia sprawiały usmiech i radość każdego przedszkolaka - kto tam był wtedy, ten wie jaka była rodzinna atmosfera, jak było miło ! Dzieci były pod wrażeniem, z wielkim zaciekawieniem oglądały wyposażenie remizy i ta wizyta mamy nadzieję zaszczepiła choć w paru umysłach miłość do służby w straży pożarnej.

Strażacy z OSP Lutcza dziękują za życzenia i miłe odwiedziny i zapraszają do częstszych wizyt w naszej jednostce.

Dołącz do nas
Google+