OSP Lutcza
Wypadek drogowy

Wypadek drogowy

W dniu 23 kwietnia ( tj. środa) 2014 około 17:01 otrzymaliśmy powiadomienie z Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Strzyżowie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 9 w Lutczy, a dokładniej przy skrzyżowaniu z drogą na Krosno.

Natychmiast zadysponowany został samochód ratowniczo - techniczny Ford 569[R]42 i 7 ratowników ( Źrebiec Robert, Frączek Tomasz, Pitera Paweł, Krzysztof Charzewski, Krzysztof Gurgacz, Tomasz Pitera i Adam Pietrasz ). W działaniach brały udział także: 2 zastępy JRG PSP Strzyżów, zespół Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie, funkcjonariusze Policji w Strzyżowie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało sie, że doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Suzuki Liana Kombi i Toyota 4-Runner. Na szczeście nikomu z zpodróżujących tymi samochodami nic sie nie stało. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybyl po kilkunastu minutach od zgłoszenia przebadał rutynowo te osoby pod kątem ewentualnych urazów. Jednak nikomu nie potrzebna byłą pomoc ambulatoryjna i osoby te zostały zwolnione.

Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku, odłączenie instalacji elektrycznych w obu pojazdach, sorpcji plam oleju i płynów eksploatacyjnych z obu pasów jezdni, które nastąpiły po ich wycieku z uszkodzonych pojazdów. Droga na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana.

Z uwagi na tworzące się korki po obu stronach wypadku ( droga nr 9 jest drogą o silnym natężeniu ruchu ) podjęto decyzję o zcholowaniu rozbitych pojazdów ( na parking znajdującego sie nieopodal supersamu), uprzątnieciu sorbentu i pozostałosci wypadkowych i udrożnieniu jezdni, tak by ruch mógł wrócić do normy.

Okoliczności tego wypadku bada Komenda Policji w Strzyżowie.

Po zakończeniu działań do jednostki powróciliśmy kilka minut po 18.

Dołącz do nas
Google+