OSP Lutcza
Pożar

Pożar

Pożar stodoły.

W dniu 8 kwietnia ( tj. wtorek) 2014 o 23:43 otrzymaliśmy powiadomienie z Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Strzyżowie o pożarze Godowej . Zadysponowanym samochodem ratowniczo - gaśniczym Star 569[R]35 wyjechało 6 strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia przy pożarze pracował już zastąp PSP w Strzyżowie, OSP Żarnowa, OSP Godowa Górna, OSP Godowa Dolna.

Do naszych działań należało dowożenie wody, usunięcie zgliszczy konstrukcji dachu, przelanie po uprzednim przerzuceniu siana, które uległo zapłonowi. Warto dodać iż przelewanie tlącego sie siana jest jedną z najbardziej męczących prac jakie przychodzi wykonać każdemu strażakowi. Siano złożone w stodołach jest tak bardzo powiązane ze sobą i poskręcane że z trudem udaje sie je wyjmować i wyrzucać poza obszar paleniska. Dodatkowo jak w tym przypadku pożar spowodował iż dachówka którą przykryty był dach spadła do środka co spowodowało iż to co mieliśmy do przerzucenia było dwa razy cięższe. Wysoka temperatura i silne zadymienie to dodatkowe aspekty utrudniające pracę podczas akcji gaśniczej.

Do jednostki wróciliśmy po 2:00

 

Dołącz do nas
Google+