OSP Lutcza
Pierwszy wyjazd tego roku - LUTCZA. Dachowanie samochodu - DK9

Pierwszy wyjazd tego roku - LUTCZA. Dachowanie samochodu - DK9

Niecodziennie rozpoczęło się posiedzenie zarządu w dniu 8 luty ( tj. sobota) 2014.Nim usiedliśmy do omawiania ważnych spraw związanych ze zbliżającym się walnym zebraniem o godz. 17:04 syrena w naszej remizie oznajmiła wyjazd do zdarzenia.

 Równocześnie rozdzwoniły się nasze telefony alarmując dzieki aplikacji alarmowanie.pl. Kontaktując sie z dyspozytorem PSK Strzyżów otrzymaliśmy informacje o wypadku w naszej miejscowości na drodze krajowej nr 9 w okolicy zakładu betoniarskiego i polecenie jak najszybszego udania się alarmowo na miejsce.

Jak zawsze do tego typu zdarzenia zadysponowaliśmy samochód ratownictwa technicznego Ford 569[R]42 wraz z 6 ratownikami ( Jan Dudek, Tomasz Frączek, Robert Źrebiec, Wiesław Bobek, Emil Krupa, Adam Pietrasz ).

Po przybyciu na miejsce okazało się że kompletnie rozbity samochód marki BMW znajduje się w głebokim rowie. Kilkakrotne dachowanie spowodowało znaczne uszkodzenie samochodu. Osoby podróżujące wydostały się o własnych siłach i w chwili naszego przyjazdu znajdowałay sie pod opieką Policjantów z sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Po kilku minutach do działań dołączył zastęp JRG PSP w Strzyżowie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączniu akumulatora i zakręceniu instalacji gazowej w samochodzie. Trzy osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły obrażeń, nasi ratownicy zabezpieczyli niegroźne otarcia na rękach kierowcy i pasażera. Pasażerka zaś została objęta wsparciem psychologicznym i z uwagi na zimno umieszczona w naszym samochodzie. Pozostało już tylko czekać na powiadomioną pomoc drogową z Jasienicy Rosielnej. Ruch mimo natężenia jaki zawsze ma miejsce na krajowej "dziewiatce" odbywał się płynnie.

Po wydobyciu przez pomoc drogową samochodu i umieszczeniu go na platformie lawety oczyściliśmy miejsce z pozostałosci karoserii i rozbitych szyb. JRG Strzyżów szybkim natarciem zmył jezdnię z błota i mogliśmy meldując zakończenie działań udać sie do naszej remizy.

Po zakończeniu działań do jednostki powróciliśmy ok 19:10

Dołącz do nas
Google+