OSP Lutcza
Wypadek drogowy

Wypadek drogowy

Wypadek drogowy na krajowej 9

PODKARPACIE, pow. strzyżowski. W dniu 16 grudnia ( tj. poniedziałek) 2013 o 16:43 otrzymaliśmy powiadomienie z Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Strzyżowie o wypadku na drodze krajowej nr9 w Lutczy w pobliżu naszej strażnicy . Zadysponowanym samochodem ratowniczo - technicznym Ford 569[R]42 wyjechało 6 ratowników . Po przybyciu na miejsce okazało się że samochód citroen C5 biorący udział w tym zdarzeniu potrącił rowerzystę. Kierujący rowerem był przytomny została mu udzielona pomoc przedmedyczna przez naszych druhów. Po kilku minutach do działań dołączył zespół Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie , zastęp JRG PSP w Strzyżowie, funkcjonariusze Policji w Strzyżowie. Poszkodowany został przejęty przez ratowników medycznych. Kierującemu samochodem nic się nie stało. DK nr 9 była chwilowo zablokowana w późniejszym czasie ruch odbywał się wahadłowo

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomoc przedmedyczna poszkodowanemu rowerzyście, kierowanie ruchem, uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia była nieostrożna jazda kierującego rowerem, Jednak dokładną przyczynę  ustali KPP w Strzyżowie. Nasze działania zakończyły się około godziny 19:00 po czym wróciliśmy do Strażnicy.

Apelujemy aby szczególnie na tym odcinku krajowej "dziewiątki" zachować szczególną ostrożność. Jest to jeden z najniebezpieczniejszych fragmentów drogi na terenie miejscowości Lutcza.

Dołącz do nas
Google+