OSP Rzeczyca Długa
Wręczenie sztandaru

Wręczenie sztandaru

WRĘCZENIE SZTANDARU

 Tego dnia miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i będąca jedną z najprężniej działających straży zarówno na terenie gminy jak i powiatu, otrzymała od swoich mieszkańców sztandar na 60 – lecie jej istnienia.
Sztandar dla wszystkich strażaków jest symbolem męstwa, odwagi i poświęcenia w trudnej i niebezpiecznej służbie w ratowaniu życia, zdrowia oraz mienia lokalnej społeczności przed pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi zagrożeniami. Sztandar jest ponadto wyrazem uznania i wdzięczności społeczeństwa dla strażaków za ich humanitarną postawę i ofiarną służbę.
Obchody tak ważnego wydarzenia dla miejscowej ludności, rozpoczęły się mszą św. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wojciecha w Rzeczycy Długiej, odprawioną jak nakazuje tradycja podobnych uroczystości, w intencji wszystkich strażaków, tych, którzy pełnią służbę obecnie i tych, którzy odeszli z jej szeregów. Mszę św. koncelebrował Ks. dr Tadeusz Mentel, miejscowy proboszcz, który w swoich słowach skierowanych głównie do strażaków, podkreślił ich ofiarną pracę, którą jest służba drugiemu człowiekowi - służba, która łatwa nie jest, a często niesie także zagrożenie dla zdrowia i życia strażaków.

Dołącz do nas
Google+