OSP Hermanowa
Obchody Święta Niepodległości w Hermanowej

Obchody Święta Niepodległości w Hermanowej

Wieczorem 11 listopada o godz. 17.00 w kościele w Hermanowej rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział strażacy z OSP Hermanowa.

Na Mszę Św. nasza jednostka wystawiła także poczet sztandarowy. Po Mszy Św. odmówiono różaniec w intencji poległych za wolność Ojczyzny, a następnie młodzież z KSM-u oraz uczestnicy Świetlicy Parafialnej przedstawili wieczornicę patriotyczną. Wiersze przeplatane były śpiewem pieśni patriotycznych.Po zakończeniu wieczornicy udaliśmy się w podziemia kościoła, gdzie przy herbacie i ciastku, przygotowanym przez Parafialny Zespół Caritas, można było wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne oraz posłuchać wspomnień świadków ostatniej wojny. Pomiędzy pieśniami p. Anna Kocór odczytywała wiersze swojego autorstwa o tematyce patriotycznej.

Wieczór z pieśnią patriotyczną przygotowały i przedstawiły w Domu Ludowym w Hermanowej także Panie z Zespołu Śpiewaczego”Hermanowianki”.

Cieszy fakt, że w naszej małej społeczności jaką jest wioska są organizowane występy upamiętniające tak ważne daty w historii Narodu Polskiego. Pozwala to mieć nadzieję, że tradycja organizowania patriotycznych uroczystości przetrwa w następnych pokoleniach, że nie zaginie powszechna pamięć o chlubnych kartach naszego narodowego bytu i ludziach je zapisujących.

Dołącz do nas
Google+