OSP Hermanowa
Koncert „Gwiazdka dla Zosi”

Koncert „Gwiazdka dla Zosi”

W sobotę i niedzielę 10 i 11 stycznia 2015 roku w Domu Ludowym w Hermanowej miał miejsce niezwykle wzruszający koncert charytatywny zatytułowany ,,Gwiazdka dla Zosi”, na który przybyło ponad 200 osób.

Zosia Tendelska jest córeczką naszego druha. 3 stycznia 2015 r. obchodziła swoje pierwsze urodziny. Zosia urodziła się z rozszczepem kręgosłupa z przepukliną oponową oraz wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszła dwie poważne operacje, a potem kolejne dwie. Szpital opuściła w wieku 4 miesięcy i rozpoczęła rehabilitację w Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjnym. Bardzo ważne dla niej jest obecnie ciągła rehabilitacja prowadzona przez profesjonalistów. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa rocznie 112 godzin (połowę minimum). Drugą połowę rodzice opłacają sami. Do rehabilitacji dziewczynki potrzebny jest różny drogi sprzęt. Dzięki swoim wcześniejszym oszczędnościom i pomocy darczyńców, którzy przekazali 1% podatku, rodzice zakupili materacyk do ćwiczeń. Teraz konieczny będzie pionizator – sprzęt rehabilitacyjny do utrzymania prawidłowej pozycji stojącej. Jego cena wynosi około 10000 złotych. Rodzice mają nadzieję, że dzięki pomocy życzliwych ludzi uda się zgromadzić potrzebne środki.

W sobotę zorganizowano zabawę dla dzieci. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Poza zabawami i konkursami można było także pomalować twarze, podziwiać występ breakdance. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz naszych strażaków, podczas którego zgromadzone dzieci mogły założyć hełmy oraz inne wyposażenie naszych strażaków.

Niedzielny koncert prowadził nasz druh Adrian Kocór.

Podczas koncertu wystąpił Męski Parafialny Chór, który zaśpiewał kilka kolęd. Na scenie wystąpiły także dzieci, które solo, z rodzeństwem, a także wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki.

Zaprezentowany filmik ukazał dzielną Zosię, dla której spotkanie z panią Kingą na rehabilitacji czasem aż wyciska łzy z oczu.

Przy akompaniamencie gry na skrzypcach pań: Aldony Nieckarz i Doroty Ząbek zebrani chętnie wyśpiewali kilka kolęd oraz posłuchali pastorałek w wykonaniu Zespołu „Hermanowiacy” w pięknych rzeszowskich strojach.

Między śpiewem i występami trwała licytacja obrazów. Wysoko wylicytowano cenę 40 obrazów z aniołkami i z kwiatami (najdroższy – 205 zł Moniki Kluz). Był to zarówno wynik pracy malarskiej dzieci z mistrzem pędzla panem Mirosławem Pieprzykiem, fachowa prezentacja przez niego dzieł w otoczeniu małych malarzy w czasie licytacji, certyfikat autentyczności umieszczony na odwrocie obrazka, ale przede wszystkim hojność kupujących. Szybko sprzedały się też aniołki wykonane przez dzieci w Szkole Podstawowej w Hermanowej i dwie prace mistrza origami Arka.

Wylicytowany także duży, rzeźbiony krzyż, który podarowany został przez nabywcę na salę do Domu Ludowego.

Podczas spotkania cały czas sprzedawano losy, z których dochód był przeznaczony na leczenie Zosi. Pod koniec spotkania dzieci wybrały ze wszystkich sprzedanych losów (1730) losy nagrodzone. Zwycięzcy losowania swoje nagrody pieniężne w całości przekazały Zosi.

Łącznie na leczenie Zosi udało się zebrać 14 990 złotych.

Dołącz do nas
Google+