OSP Hermanowa
Jubileusz 154-lecia OSP w Tyczynie oraz Gminne obchody Dnia Strażaka

Jubileusz 154-lecia OSP w Tyczynie oraz Gminne obchody Dnia Strażaka

W niedzielę 18 maja wzięliśmy udział w jubileuszu 154-lecia naszej sąsiedniej jednostki z Tyczyna, połączonych z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Na uroczystości udaliśmy się naszym nowym nabytkiem – osobowym Volkswagenem Transporterem.

Miejscem zbiórki pododdziałów był plac przed remizą OSP Tyczyn, skąd uroczyście przeszliśmy do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 12 została odprawiona Msza św. w intencji strażaków. Mszy św. przewodniczył oraz okolicznościowe kazanie wygłosił kapelan powiatowy OSP ks. Józef Książek – proboszcz z Bratkowic, a koncelebrowali kapelan gminny OSP ks. Sławomir Balawender, proboszcz z Kielnarowej oraz proboszcz tyczyńskiej parafii ks. Marian Czenczek.

Po Mszy św. przeszliśmy pod Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, gdzie odbyła się druga część uroczystości. W tej części na początku dowódca uroczystości dh Janusz Skoczylas złożył meldunek prezesowi powiatowemu ZOSP RP dh Janowi Kucajowi, następnie odegrano hymn państwowy i podniesiono flagę na maszt.

Po przywitaniu wszystkich gości, wśród których znaleźli się m.in. Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, st. bryg. mgr inż. Waldemar Wilk – Komendant Miejski PSP w Rzeszowie, Prezes Powiatowy ZOSP RP dh Jan Kucaj, przedstawiciele Urzędu Gminy w Tyczynie, zaprezentowano referat ukazujący historię OSP w Tyczynie, a następnie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń. Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczony został reprezentant naszej jednostki dh Andrzej Skoczylas.

Po dekoracji odznaczeniami głos zabrali przybyli goście, którzy ciepło wyrażali się o pracy strażaków tak OSP w Tyczynie jak również w gminie. Na koniec udaliśmy się do Domu Kultury na ciepły posiłek.

W uroczystości wzięły udział wszystkie poczty sztandarowe OSP z terenu gminy. Pierwszy raz mogliśmy podziwiać nowo pozyskany wóz strażacki z OSP Matysówka. Zainteresowaniem cieszył się również samochód naszej jednostki, który z zaciekawieniem oglądało wiele osób przybyłych na uroczystość.

Dołącz do nas
Google+