OSP Hermanowa

Triduum Paschalne

Tradycyjnie jak co roku podczas Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego straż pożarna w Hermanowej wzięła czynny udział. Naszą posługę rozpoczęliśmy w Wielki Piątek uczestnicząc w Nabożeństwie, po którym pełniliśmy wartę przy Grobie Pańskim. Warta przy Grobie Pańskim pełniona była także przez całą Wielką Sobotę oraz Poranek Wielkanocny. Druhów podczas warty dzielnie wspierali chłopcy z Młodzieżowej Drużny Pożarniczej.

W Wielką Sobotę naszym zadaniem było przygotowanie, rozpalenie i zabezpieczenie ogniska podczas Mszy Wigilii Paschalnej. Po Wigilii Paschalnej zostaliśmy zaproszeni przez Ks. Proboszcza na tradycyjny żurek wielkanocny.

W Poranek Wielkanocny wzorem lat ubiegłych członkowie OSP podjęli posługę podczas Rezurekcji. W czasie procesji rezurekcyjnej, przy huku wystrzałów petard symbolizujących Zmartwychwstanie Chrystusa oraz asysty pocztu sztandarowego naszej jednostki, posługiwaliśmy m.in. przy niesieniu baldachimu, krzyża, figury Zmartwychwstałego Chrystusa, feretronów. Podczas Mszy św. strażacy włączyli się w posługę przy ołtarzu i podczas Liturgii Słowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Świąt. Wyrazy wdzięczności kierujemy także w kierunku ks. Proboszcza i Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich działającym przy naszej parafii za zorganizowane i przygotowanie poczęstunku w Wielką Sobotę.

Dołącz do nas
Google+