OSP Hermanowa
Wyjazd MDP do Przewrotnego

Wyjazd MDP do Przewrotnego

W ostatnią sobotę ferii zimowych 28 lutego Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Hermanowej wyjechała do Przewrotnego w gminie Głogów Małopolski. Wyprawa ta miała na celu zintegrować się z członkami tamtejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W planach było rozegranie towarzyskiego meczu obu drużyn MDP w siatkówkę.

W wyjeździe uczestniczyli niemal wszyscy członkowie MDP - 23 osoby. Zawody rozegrane zostały w Zespole Szkół w Przewrotnem. Po krótkiej rozgrzewce i przedstawieniu drużyn rozegrano mecz. Gospodarze nie okazali się zbyt łaskawi dla naszej drużyny pokonując nas w stosunku 4-1, ale wiadomo że wynik był rzeczą drugorzędną. Uczestnicy obu drużyn dzielnie walczyli o każdą piłkę. Z racji, że w zawodach uczestniczyły drużyny mieszane, zawodnicy chcieli rozegrać jeszcze jeden set pomiędzy samymi dziewczynami. Ten set wygrała nasza drużyna na przewagi 26-24. Po rozegranych zawodach zostaliśmy zaproszeni do Domu Ludowego na wspólny poczęstunek. Na zakończenie poczęstunku podziękowaliśmy za ciepłe przyjęcie, a prezes OSP Przewrotne druh Adam Organiściak wręczył kapitanom naszej drużyny słodycze. Po nabraniu sił udaliśmy się zwiedzić tamtejszą remizę strażacką, a naszym przewodnikiem był prezes dh Adam Organiściak.
Obie drużyny była bardzo zadowolone ze wspólnego spotkania. Młodzieżowa Drużyna z Przewrotnego została zaproszona do Hermanowej, dlatego z niecierpliwością oczekujemy ich przybycia w najbliższych tygodniach.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszej drużyny w Przewrotnem, gdzie czuliśmy się bardzo dobrze. Ponadto dziękujemy pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Przewrotnem, a zarazem opiekunce tamtejszej MDP za umożliwienie rozegrania meczu na sali gimnastycznej. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę przedstawicieli zarządu OSP Przewrotne: prezesowi Adamowi Organiściakowi i zastępcy Natalii Sądej za przygotowanie poczęstunku oraz panu sołtysowi Przewrotnego Józefowi Ziębie za udostępnienie sali Domu Ludowego na poczęstunek. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę jednostki OSP Tyczyn, która udostępniła nam samochód operacyjny umożliwiający przewóz uczestników.
Podstawowe cele integracji obu drużyn został osiągnięty, gdyż członkowie obu ekip nawiązali nowe znajomości, które zapewne pogłębią się jeszcze podczas ich przyjazdu do Hermanowej. Zapraszamy.

Dołącz do nas
Google+