OSP Hermanowa
Wypadek drogowy w Hermanowej

Wypadek drogowy w Hermanowej

We wtorek 17 marca o godz. 22.41 dyżurny MSK w Rzeszowie włączył syrenę w naszej jednostce. Udaliśmy się na miejsce wypadku drogowego w naszej miejscowości.

Zgłoszenie do rzeszowskiej dyspozytorni dotarło o godzinie 22.29. Mowa była o dwóch potrąconych osobach. Po przybyciu zespołów pogotowia na miejsce okazało się, że doszło do wypadku drogowego, a nie do potrącenia. Samochód osobowy na zakręcie wypadł z drogi, ściął słup telefoniczny i zatrzymał się na prywatnej posesji. Podczas zderzenia dwie osoby najprawdopodobniej wypadły z samochodu. Jedna z tych osób przez długi czas była nieprzytomna. To właśnie te dwie osoby wymagały pomocy medycznej i zostały przewiezione do szpitala. Pozostałej dwójce pasażerów nic się nie stało. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej.

Do wypadku udaliśmy się samochodem GLBARt Magirus w pełnym stanie samochodu tj. 9 osób. Za chwilę wyjechał także samochód operacyjny SLOp Volkswagen T4. Po niespełna dwóch minutach dotarliśmy na miejsce zdarzenia, gdzie był już zastęp z JRG 2 w Rzeszowie, 2 radiowozy Policji oraz dwie karetki pogotowia.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu miejsca dla potrzeb policji. Samochód operacyjny udał się na krzyżówkę koło pomnika św. Floriana, aby kierować samochody na objazdy.

Pół godziny po północy Policja zakończyła swoje czynności. Mogliśmy zwijać sprzęt i udaliśmy się do remizy.

Dołącz do nas
Google+