OSP Hermanowa

Pożar budynku mieszkalnego w Kielnarowej

W nocy z niedzieli na poniedziałek (26-27.10) o godzinie 1.52 dyżurny MSK w Rzeszowie zadysponował naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego w Kielnarowej. Z uwagi na panujący na zewnątrz przymrozek, chwilkę czasu zajęło nam „skrobanie” szyb w samochodach, aby później bezpiecznie dotrzeć do remizy stawiając się na alarm.

Wyjechaliśmy zastępem gaśniczym GBA Renault z pięcioma członkami załogi. Tuż przed nami dotarł zastęp 321-25 z JRG 1 razem z samochodem operacyjnym (321-90) i po rozpoznaniu prowadził już działania wewnątrz budynku. Nasz zastęp prowadził działania na zewnątrz, gdyż paliła się elewacja budynku.

Międzyczasie na miejsce dotarł również drugi zastęp z Rzeszowa (321-26), natomiast kolejnych pięciu druhów z naszej jednostki czekało w gotowości w remizie, aby wyjechać drugim zastępem. Pomoc jednak nie była konieczna.

Dzięki wczesnemu zauważeniu pożaru i powiadomieniu straży, pożar objął część ściany bocznej oraz krokwii. Nasze działania zakończyliśmy o godz. 3 w nocy i po uzupełnieniu wody wróciliśmy do remizy.

Dołącz do nas
Google+