OSP Hermanowa
Pożar trawy

Pożar trawy

9 czerwca dyżurny MSK w Rzeszowie o godz. 15:06 zadysponował naszą jednostkę do zdarzenia. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się pustostan w naszej miejscowości, w przysiółku Gradkowiec.

Do pożaru wyjechaliśmy samochodem Renault. Ponadto do zdarzenia zadysponowano także jednostkę KSRG z Tyczyna, dwa zastępy z JRG 2 z Rzeszowa oraz radiowóz policji. Przy dojeździe na miejsce zdarzenia musieliśmy po drodze usuwać gałęzie drzew, które uniemożliwiały dojazd. Gdyby nie napęd 4X4 w naszym samochodzie nie byłoby możliwe dotarcie na miejsce, z powodu bardzo stromego wzniesienia.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że nie pali się pustostan, ale około hektar suchej trawy. Wspólnie z kolegami z OSP Tyczyn za pomocą tłumic oraz dwóch linii gaśniczych opanowaliśmy pożar. Podczas prowadzenia naszych działań zastępy z Rzeszowa wróciły do jednostki. Po ponadgodzinnej akcji i zatankowaniu samochodu wróciliśmy do remizy.

W akcji wzięli udział: Janusz Skoczylas, Sławomir Wojtowicz, Jerzy Wiater, Mirosław Skoczylas, Andrzej Skoczylas, Bartłomiej Kotowicz, Artur Mastej.

Dołącz do nas
Google+