OSP Hermanowa
Działania przeciwpowodziowe we Wrzawach

Działania przeciwpowodziowe we Wrzawach

Po zakończeniu uroczystości jubileuszowych w Tyczynie zostaliśmy powiadomieni o wyjeździe do pomocy w zabezpieczeniu wałów przeciwpowodziowych na północy naszego województwa.

Silne opady deszczu w ostatnich dniach spowodowały falę kulminacyjną, która przesuwała się z południa na północ naszego województwa, stwarzając niebezpieczeństwo przerwania wałów przeciwpowodziowych i zalania pobliskich miejscowości. W wyniku tego spore siły pracowały w ich umacnianiu wzdłuż głównych rzek województwa, aby nie dopuścić do ich przerwania.

W poniedziałek przed godz. 5 rano wyruszyliśmy samochodem SLRt Vw T4 wraz z innymi jednostkami z powiatu rzeszowskiego w okolice Tarnobrzega. Nasze działania prowadziliśmy na dwukilometrowym odcinku wału w miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce, która bardzo ucierpiała podczas ostatniej powodzi w 2010 roku. Wały na naszym odcinku pod napływem coraz to większej ilości wody zaczęły przemakać, w tym celu musieliśmy wykonać zabezpieczenie z worków z piaskiem.

Nasze działania prowadziliśmy przez ponad 24 godziny. Do remizy powróciliśmy we wtorek 20 maja tuż przed południem.

W działaniach przeciwpowodziowych wzięli udział: Janusz Skoczylas, Piotr Makulski, Dominik Skoczylas, Grzegorz Bodzisław, Paweł Makulski, Bartłomiej Kotowicz, Miłosz Borowiec oraz Michał Makulski

Dołącz do nas
Google+