OSP Łączki Kucharskie

Gminny Dzień Strażaka

4 maja br. dzień strażaka obchodziliśmy w Gnojnicy Dolnej. Były tam również obchody 70-lecia jednostki OSP w Gnojnicy Dolnej. http://www.ropczyce.eu/aktualnosci/art1277,gminny-dzien-strazaka-70-lecie-jednostki-osp-w-gnojnicy-dolnej.html

4 maja 2014 r. w Gnojnicy Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Gminnego Dnia Strażaka połączona z jubileuszem 70-lecia tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażackie święto to doskonała okazja do podsumowania długoletniej działalności jednostki oraz do uhonorowania wyróżniających się druhów. Również z okazji jubileuszu, przed budynkiem jednostki ufundowana została z ich własnych środków, figurka świętego Floriana, którą po uroczystej mszy św. poświęcił ks. Julian Jarząb.

Burmistrz Bolesław Bujak na ręce Marka Ochała - Prezesa OSP w Gnojnicy Dolnej złożył gratulacje oraz podziękowania za ofiarność w służbie ratowniczej i niezmienną gotowość niesienia pomocy potrzebującym. W imieniu Samorządu Ropczyc przekazał środki finansowe w wysokości 125 tysięcy zł. na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz wręczył symboliczny grawerton. Wszystkim prezesom gminnych jednostek OSP wręczone zostały okolicznościowe adresy z podziękowaniem za całoroczną działalność na rzecz bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Wyróżniający się strażacy uhonorowani zostali złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami "Za zasługi dla pożarnictwa", a także wręczone zostały odznaki "Wzorowy Strażak" oraz "Za wysługę lat". Również zasłużona młodzież strażacka tutejszej jednostki uhonorowana została w tym dniu złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami "Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej".

Dołącz do nas
Google+