OSP Łączki Kucharskie
3 maj - dla Polaków błogi raj

3 maj - dla Polaków błogi raj

Jak co roku w dniu 3 maja uczestniczyliśmy w obchodach uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone z dniem strażaka. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14:30 pod Urzędem Gminy w Ropczycach i przemarszem pod kościół parafialny i pod Pomnik Pamięci gdzie złożono wieńce. Następnie wszyscy zebrani przeszli z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi do Sanktuarium NMP Królowej Rodzin gdzie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny i druhów strażaków.....

Po mszy zebrani przeszli wraz z orkiestrą i pocztami sztandarowymi na stadion gdzie zostały wręczone wyróżnienia dla zasłużonych strażaków OSP. Z naszej jednostki za zasługi dla OSP statuetkę otrzymał dh Marcin Mucha. Uroczystości zakończyły się ok. godz. 17.00.

Dołącz do nas
Google+