OSP Brzezówka
Zmarł Władysław Malinowski

Zmarł Władysław Malinowski

Władysław Malinowski - w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej od 1969 r. Funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ropczycach pełnił od 2011 r., a funkcję Prezesa OSP Ropczyce-Granice od 1999 r., wzorowo wypełniając swoje obowiązki.

Podczas Jego kadencji jednostki z terenu Gminy Ropczyce zostały wyposażone w nowy sprzęt w postaci samochodów pożarniczych, sprzętu hydraulicznego, zestawów PSP R1, aparatów ochrony dróg oddechowych, agregatów prądotwórczych oraz wiele innych. Z inicjatywy Samorządu Miasta i Gminy kilkakrotnie wnioskował o dofinansowanie ze środków UE na budowę i remonty kapitalne remiz OSP w Łączkach Kucharskich, Lubzinie i Brzezówce. Druh Władysław Malinowski był głównym inicjatorem powstania w 1994 r. Ochotniczej Straży Pożarnej Ropczyce-Granice.

Brał czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, a podczas powodzi, która nawiedziła Ropczyce w 2009 i 2010 roku za poświęcenie z rąk Prezydenta RP został odznaczony medalem za ofiarność i odwagę. W lutym 2015 r. odznaczony Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza.

Dołącz do nas
Google+