OSP Handzlówka
II Noworoczny Rajd Nordic Walking w Handzlówce

II Noworoczny Rajd Nordic Walking w Handzlówce

4 stycznia 2015 r. w Handzlówce odbył się drugi Noworoczny Rajd Nordic Walking. Zorganizowany został przez Centrum Kultury Gminy Łańcut, Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Gminy Łańcut „Sportur”, Ośrodek Kultury w Handzlówce przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Handzlówce.

Wzięło w nim udział nieco mniej uczestników niż w pierwszej edycji, jednak ponad 30 osób nie przestraszyło się chwilami fatalnej pogody i mimo opadów śniegu i lokalnych zamieci po wcześniejszej rozgrzewce punktualnie o godzinie 13.30 wyruszyło w drogę. Planowana od dawna trasa rajdu musiała ulec małej modyfikacji z powodu oblodzenia jednego z odcinków, skrócony też został dystans. Po wejściu na szczyt nieopodal stadionu uczestnicy spotkali na swej drodze małą lokalną „zamieć śnieżną”, przeszkodziło to tylko chwilowo w zachwycaniu się urokami zimy.
Po przejściu całej siedmiokilometrowej trasy prowadzący rajd Marcin Kisała przeprowadził obowiązkowe rozciąganie, „stretching” mięśni, po wzmożonym wysiłku. Rajd zakończył się wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez pracownice Ośrodka Kultury w Handzlówce Barbarę Balawender, Martę Preizner oraz Małgorzatę Cwynar. Niestety wszystkie kalorie spalone podczas rajdu zostały z nawiązką „odzyskane”.
W trakcie posiłku wyświetlony został pokaz zdjęć z ubiegłorocznych imprez związanych z Nordic Walking, a na sam koniec pokaz zdjęć z prawie co zakończonego rajdu po Handzlówce.
W Rajdzie brali udział „nordicowcy” z następujących miejscowości: Handzlówka, Albigowa, Kraczkowa, Husów, Wysoka, Łańcut, Rzeszów, Wola Zgłobieńska oraz Przewrotne. Przekrój wiekowy uczestników zawierał się w przedziale od 5 do 67 lat co pokazuje, że marsze Nordic Walking można uprawiać w każdym wieku

Dołącz do nas
Google+