OSP Ujazd
Ogromny pożar hali

Ogromny pożar hali

27.08.15 ten dzień był pracowity dla naszych strażaków z powodu pożaru do którego doszło po godzinie 11 w Leśnicy przy ulicy Kozielskiej. Paliła się hala produkująca pelet.


Po dojeździe pierwszych zastępów i rozpoznaniu sytuacji, ustalono iż płonie cała hala (2200 m2) oraz znajdujące się na zewnątrz bale słomy. Od razu dysponowano kolejne zastępy straży pożarnej (łącznie 27 zastępów) z powiatu krapkowickiego, kędzierzyńskiego oraz opolskiego. Na miejsce przyjechał także Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich oraz oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Ze względu na duże zadymienie i zagrożenie zawaleniem się hali strażacy działania gaśnicze prowadzili z zewnątrz przy pomocy 10 prądów wody dzięki czemu udało się ochronić pomieszczenia administracyjne, a w tym samym czasie inne zastępy systematycznie dowoziły wodę z Raszowej ,gdzie pobierano wodę ze stawu.
Dwóm osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a jedną z nich przetransportowano do szpitala, na szczęście nie mieli poważnych obrażeń.
Wstępnie straty oszacowano na 4 mln złotych. Cała akcja trwała ponad dobę.

Dołącz do nas
Google+