OSP Rożniątów
Wizyta dzieci w remizie

Wizyta dzieci w remizie

Dnia 10 czerwca klasa II a PSP 7 w Strzelcach Opolskich wraz z rodzicami oraz nauczycielami zorganizowała w Rożniątowie piknik. Nasza wioska jest idealnym miejscem dla wszelkich imprez na świeżym powietrzu dla dzieci i ich rodziców, co wynika z obecności odpowiedniej infrastruktury przeznaczonej do rekreacji oraz bliskiej odległości od Strzelec Opolskich.

      Jedną z atrakcji tej imprezy była wizyta w naszej rożniątowskiej remizie. Druhowie Rafał i Dawid Obruśnik wraz z druhem Mariuszem Ochwatem podjęli się zadania prezentacji tego miejsca oraz zainteresowania dzieci tematyką strażacką.

      Na początku nasi goście wysłuchali krótkiej historii miejscowej jednostki. Następnie dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt i pompy, którymi dysponujemy. Druhowie pokazali także jak wygląda strażak ratownik, który w pełnym uzbrojeniu ma wejść do ognia. Największym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w samochodzie bojowym oraz możliwość przymierzenia hełmów strażackich.

      Ponadto dzieci dowiedziały się, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, które mogą prowadzić do pożarów. Przez cały czas druhowie byli bombardowani pytaniami, na które dzielnie odpowiadali. W ramach podziękowania ze strony dzieci i pani wychowawczyni nasza jednostka otrzymała dyplom "za ciekawą prelekcję na temat zapobiegania pożarom, możliwość zwiedzania remizy i pokaz sprzętu strażackiego."


     Chcielibyśmy z tego miejsca pozdrowić i podziękować klasie II a wraz z panią wychowawczynią Jolantą Cedzich za zainteresowanie i wizytę w naszej remizie.

 

 

Dołącz do nas
Google+