OSP Chrzelice
Zawody Gminne MDP

Zawody Gminne MDP

Zawody MDP

W minioną niedziele 31.05 na boisku sportowym w naszej miejscowości odbyły się zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jednostek z gminy Biała. ogółem startowało dziesięć drużyn w tym cztery dziewczęce oraz mieszana drużyna z czeskich Radslavic, która startowała poza konkurencją.
Zaprzyjaźnionej jednostce z SDH poszło bardzo dobrze zważywszy na to, że startowali pierwszy raz w konkurencjach jakie mamy u nas w Polsce.
nasza drużyna zajęła ostatecznie drugie miejsce za OSP Pogórze a przed OSP Łącznik
Po oficjalnych zawodach gminnych rozegrano konkurencje przygotowane przez naszą jednostkę w ramach projektu p.t. "Zabawa z historią", w których miały wsiąść udział wszystkie drużyny startujące w gminnych zawodach, niestety zostały tylko dwie OSP Łącznik i OSP Nowa Wieś i tym jednostkom należą się ogromne podziękowania.
konkurencje jakie mieli do "zaliczenia" młodzi adepci sztuki strażackiej to:
przejazd specjalnym pojazdem po wyznaczonym torze do zbiornika z wodą , "zatankowanie" hydronetki, przejazd do miejsca "pożaru" i "ugaszenia" go za pomocą w/w sprzętu.
Druga dyscyplina polegała na wysiadaniu z samochodu strażackiego na sygnał dowódcy, zmontowaniu linii gaśniczej podłączając ją do sikawki konnej a następnie "ugaszeniu" pożaru domu. W tych konkurencjach bezkonkurencyjni byli nasi młodzi strażacy przed OSP Łącznik i SDH Radslavice.

Dołącz do nas
Google+