OSP Opole-Szczepanowice
Seria podpaleń traw w Opolu ( Zaodrze )

Seria podpaleń traw w Opolu ( Zaodrze )

W dniu 11.03.2014 o godz. 17:57 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Opolu odebrał zgłoszenie o pożarze traw przy ul. Niemodlińskiej w Opolu.

Natychmiast zadysponował jeden zastęp z JRG 2 i jeden z OSP Opole-Szczepanowice. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że palą się trawy na powierzchni ok. 100m2. Przy użyciu tłumic oraz szybkiego natarcia szybko udało się opanować rozprzestrzeniający się ogień.

Odjeżdżając z miejsca zdarzenia strażacy otrzymali zgłoszenie o kolejnym pożarze przy ul. Słonecznej w Opolu. Na miejscu zdarzenia okazało się, że ktoś celowo podpalił trawy i trzciny. Pożar szybko rozprzestrzenił się na powierzchni około hektara. Do pomocy zadysponowano kolejne samochody z JRG 2 i OSP Opole-Szczepanowice.

W czasie prowadzenia działań, strażacy zauważyli kolejne ognisko pożaru. Na szczęście ogień nie zdołał się rozprzestrzenić i został szybko opanowany.

Gdy strażacy odjeżdżali z miejsca zdarzenia zauważyli kolejny pożar traw przy ul. Niemodlińskiej (w pobliżu wiaduktu kolejowego). Na miejsce udał się jeden zastęp z JRG 2 oraz jeden z OSP Opole-Szczepanowice. Okazało się że na powierzchni około 150m2 pali się trawa. W pobliżu ognia znajdowały się zawory gazowe. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do tragedii. Sprawą podpaleń zajmuje się policja. W zdarzeniach brały udział jednostki:

JRG 2 Opole 302o21
JRG 2 Opole 302o25
OSP Opole - Szczepanowice 309o14
OSP Opole - Szczepanowice 309o41

foto: MARIO

Dołącz do nas
Google+